KWP Gdańsk

Wczoraj podczas dni otwartych w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie policjanci przeprowadzili akcję „Stop dopalaczom”. Policjanci razem z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Miejskiej Komisji d.s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozdawali rodzicom ulotki i informowali o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. Policjanci przygotowali również prezentację multimedialną.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

W ostatnim czasie szczególną uwagę media poświęcają problematyce substancji, które posiadają psychoaktywne właściwości zbliżone do działania narkotyków, o których mówi się „dopalacze”. Niestety substancje te cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Dlatego też, aby wyjść naprzeciw pojawiającym się zagrożeniom wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie miała miejsce akcja pod nazwą „Stop dopalaczom” adresowana do rodziców. W tym dniu miał miejsce „Dzień otwartej szkoły”, gdzie rodzice przychodzą do wychowawców swoich dzieci celem pozyskania informacji na temat funkcjonowania dziecka w szkole.

W ramach akcji poprzez przygotowaną prezentację multimedialną apelowano do rodziców o zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy, na które narażone są również dzieci. Zwrócono uwagę na formy występowania dopalaczy, na ich działanie na organizm. Apelowano do rodziców aby zwrócili uwagę na różnego rodzaju przedmioty, które mogą znaleźć się w otoczeniu dziecka: lufki, woreczki strunowe, itp. Rodzice otrzymywali ulotki związane z tematyką dopalaczy.

Organizatorami akcji były: Komenda Powiatowa Policji Człuchowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Człuchowie, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Człuchowie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.