fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej w Maszewie Lęborskim 30 października odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach pt. „Dôwné żëcé na Kaszëbach”.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół z terenu gminy Cewice. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturą ludową naszego regionu oraz międzyszkolna integracja uczniów. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością potraw kaszubskich, legend kaszubskich, elementów stroju kaszubskiego, a także kojarzyć znane miejsca na Kaszubach i osoby związane z Kaszubami.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd w dniu 21 listopada br. do Pomorskiego Parku Naukowo- Technologicznego w Gdyni (zajęcia edukacyjne oraz zwiedzanie wystawy Kalejdoskop Przewrotne Oko) oraz Akwarium Gdyńskiego.

Patronat nad konkursem objął Jerzy Pernal – Wójt Gminy Cewice oraz Wiktor Tyburski – Starosta Lęborski.

Organizatorzy konkursu dziękują Jury, nauczycielom języka kaszubskiego oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji konkursu.

Konkurs został dofinansowany z środków Powiatu Lęborskiego i Gminy Cewice w ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego -„Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności powiatu Lęborskiego” oraz „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności gminy Cewice”

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.