fot. ARP

Podczas pomorskiej misji gospodarczej do Chin, przedstawiciele inicjatywy Invest in Pomerania, podpisali deklarację o współpracy ze światowym liderem technologii informatycznych i telekomunikacyjnych HUAWEI. Otworzyło to drogę do współpracy biznesowej dla pomorskich firm, z których już dwie Zenit i Sprint zawarły porozumienia z chińskim partnerem.

fot. ARP
fot. ARP

– Bardzo cieszy mnie fakt, że nasz region i Huawei Technologies Co Ltd podpisały  deklarację o ścisłej współpracy w upowszechnianiu technologii informacyjnych, edukacyjnych i wspieraniu współpracy gospodarczej. Otworzyło to nową drogę dla firm z województwa pomorskiego do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy biznesowej – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Pomorscy przedsiębiorcy mają do zaoferowania bardzo wiele. Dlatego mogą być znakomitym partnerem dla firm z tego sektora, w tym dla światowego giganta, jakim jest HUAWEI.

– Podpisanie deklaracji o współpracy pomiędzy Invest in Pomerania a Huawei Technologies to ważne wydarzenie inicjujące proces współdziałania w zakresie wymiany doświadczeń. To również wzajemne wsparcie w zakresie projektów dotyczących nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej dla podmiotów gospodarczych i instytucji samorządowych województwa pomorskiego. Wierzę, że zapoczątkowana współpraca będzie owocna nie tylko dla Huawei Technologies i Invest in Pomerania, ale przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Pomorza, jako regionu Polski, który stawia na innowacje i w nich doszukuje się swojego rozwoju – mówi Dariusz Zmysłowski – Business Development Director w Huawei Polska.

Podpisanie deklaracji pomiędzy Huawei i Invest in Pomerania pozwoliło już pierwszym dwóm pomorskim firmom na rozpoczęcie współpracy z chińskim partnerem.

– Wsparcie lokalnych władz samorządowych w rozmowach ze stroną chińską jest nieocenione. W hierarchicznej kulturze azjatyckiej otwiera to drogę do rozmów na najwyższych szczeblach biznesowych  – mówi Paweł Karcz, prezes firmy Zenit.

fot. ARP
fot. ARP

Pomorska firma Zenit zaoferowała Huawei współpracę w zakresie rozwoju biznesu rozwiązań bazujących na technologii LTE Trunking, szerokopasmowej następczymi TETRY. Rozwiązanie oferowane przez Huawei  pozwala korzystać z niezawodnej łączności głosowej, a dodatkowo udostępnia nieznane dotychczas usługi m.in. „push to wideo” dające możliwość transmisji strumienia wideo w czasie rzeczywistym do wielu użytkowników jednocześnie.

Kolejne porozumienie zostało zawarte pomiędzy Huawei a firmą Sprint S.A., wiodącym integratorem systemów teleinformatycznych w Polsce, działającym na rynku od 25 lat.

– Bazując na wiedzy i doświadczeniu obu naszych firm będziemy dostarczać klientom najnowocześniejsze, konkurencyjne, zaawansowane usługi w innowacyjnej technologii LTE. Mamy nadzieję na rozwinięcie naszej współpracy i stworzenie nowej jakości na polskim rynku ICT. – podsumowuje Marek Kamiński, wiceprezes firmy Sprint S.A.

Sprint łączy kompetencje telekomunikacyjne z informatycznymi, co lokuje firmę w segmencie szybko rozwijających się spółek najnowszych technologii. SPRINT S.A. współpracuje z największymi światowymi liderami branży ICT takimi jak: Microsoft, Oracle czy IBM. Teraz również Huawei dołączył do grona najbardziej wartościowych partnerów.

HUAWEI obecne jest w 140 krajach, zatrudniając ponad 150 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 16 centrach badawczo-rozwojowych. Firma intensywnie pracuje nad rozwojem nowych technologii – 13% rocznego dochodu inwestowane jest w badania i rozwój.

Inicjatywa Invest In Pomerania została powołana w 2011 roku, w celu połączenia działań wszystkich najważniejszych podmiotów związanych z obsługą inwestorów zagranicznych w województwie pomorskim. Członkami inicjatywy są: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza S.A. (ARP SA), koordynator inicjatywy. Misja gospodarcza została zorganizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych przez ARP S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.