Energooszczędne oświetlenie uliczne LED w gminie Trzebielino. / fot. ENERGA Oświetlenie

W Słupsku nastąpi stopniowa wymiana oświetlenia ulicznego. Projekty realizowane jak i planowane w najbliższym okresie pozwolą na modernizację 30,14 % ogólnego stanu lamp w mieście. Wdrożenie tych przedsięwzięć pozwoli zaoszczędzić 540 000 zł rocznie.

Energooszczędne oświetlenie uliczne LED w gminie Trzebielino. / fot. ENERGA Oświetlenie
Energooszczędne oświetlenie uliczne LED w gminie Trzebielino. / fot. ENERGA Oświetlenie

Modernizacji poddane zostanie oświetlenie obejmującego ulice położone na osiedlu Akademickim, Podgrodzia, Starego Miasta w obrębie Plantów Miejskich. Ogółem w I etapie zostanie wymienionych 728 starych opraw lamp na oprawy energooszczędne najnowszej generacji z systemem redukcji mocy w godzinach nocnych. Pierwsze efekty oświetlenia ledowego będzie można zaobserwować na ulicy 3. Maja, gdzie nowe oświetlenie funkcjonować będzie z końcem listopada br.

Zamontowanie tych opraw pozwoli na zmodernizowanych ulicach na zmniejszenie o około 60% zainstalowanej mocy. Przyniesie to wymierne korzyści finansowe dla budżetu miasta w kolejnych latach. Rocznie oszczędność z tytułu modernizacji oświetlenia wyniesie 220 000 zł.

Jednocześnie Słupsk zakwalifikował się do programu priorytetowego „System zielonych inwestycji SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne”, otrzymując dofinansowanie w kwocie 1 043 867,79 zł na realizację projektu pn. „Modernizacja istniejącego systemu oświetlenia ulicznego w Mieście Słupsku”. Kwota dotacji stanowi 45% kosztów kwalifikowanych projektu. Realizacja projektu umożliwi wymianę 965 istniejących opraw sodowych na energooszczędne, nowoczesne oprawy typu LED, czego efektem będzie zmniejszenie rocznego zużycia energii na oświetlenie uliczne o 55 % i ograniczenie emisji CO2 o 409 Mg/rok. Realizacja zadania pozwoli na osiągnięcie 320 000 zł oszczędności w skali roku.

Projekty realizuje Energa Oświetlenie sp. z o.o. w uzgodnieniu z Zarządem Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.