fot. platforma.org

Szefem regionu pomorskiego Platformy Obywatelskiej wybrany został ponownie minister transportu Sławomir Nowak. Nie miał konkurenta. Głosowało na niego 343 delegatów na zjazd, 18 było przeciw.

fot. platforma.org
fot. platforma.org

Po ogłoszeniu wyników głosowania, Sławomir Nowak dziękował działaczom PO za wieloletnie zaufanie. – Traktuję to jako wyłącznie zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy – mówił polityk Platformy. Wybory w pomorskiej PO trwały bardzo krótko, bo zaledwie dwie godziny. To niewiele w porównaniu do wyborczej batalii na Dolnym Śląsku. Jacek Protasiewicz pokonał Grzegorza Schetynę po ośmiogodzinnej sesji, w trakcie której o przewodnictwie zdecydowało dopiero drugie głosowanie, bo pierwsze okazało się nieważne.

Na niedzielnym zjeździe regionalnym w Gdańsku obecny był również premier Donald Tusk, który w swoim przemówieniu podkreślał, że w partii dla każdego starczy pracy.

Tak naprawdę jedynym celem, jedynym sensem, istotą wewnętrznej konkurencji, wewnętrznych wyborów jest wyłonienie najlepiej przygotowanych, najbardziej zdeterminowanych, najodważniejszych ludzi, ale do tego, żeby służyli Polsce, czy swojemu miastu, czy swojej gminie, najlepiej jak potrafią, a nie, żeby gnębić konkurenta, którego pokonali w wewnętrznych rozgrywkach – podkreślił przewodniczący Platformy. Przypomniał, że sukces w wyborach to „tak naprawdę kwestia jednego dnia, bo następnego nikt w Polsce nie będzie pamiętał, kto kogo pokonał wewnątrz Platformy.

– Kurz bitewny opadnie w poniedziałek i będziemy musieli powrócić z jeszcze większą intensywnością do roboty, bo cele są bardzo poważne. A jedynym prawdziwym sukcesem będzie sukces naszej Ojczyzny. Dziś najważniejszym zadaniem jest wyprowadzenie Polski z kryzysu – mówił szef rządu.

Podczas zjazdu uczestnicy przyjęli również dwie uchwały. Pierwszą z nich uhonorowano Lecha Wałęsę za jego wkład w przemiany jakie zaszły w regionie, jak i całym kraju na przestrzeni minionych dekad. Druga uchwała poświęcona została prof. Brunonowi Synakowi, którego działalność wywarła duży wpływ na ukształtowanie się standardów pomorskiej samorządności. Obie uchwały związane były z przypadającymi niedawno 70-tymi urodzinami obu jubilatów.

Bezpośrednio po niedzielnym Zjeździe Regionu Pomorskiego Platformy odbyło się posiedzenie Rady Regionu Pomorskiego, która dokonała wyboru Zarządu Regionu Pomorskiego. Wiceprzewodniczącymi zostali wybrani: Paweł Adamowicz, Tadeusz Aziewicz, Kazimierz Kleina i Jan Kozłowski. Sekretarzem Regionu ponownie została Agnieszka Pomaska, Michał Owczarczak natomiast ponownie objął funkcję Skarbnika. Członkami Zarządu wybrani zostali: Zbigniew Konwiński, Andrzej Krzysztofiak, Sławomir Neumann, Kazimierz Plocke, Ryszard Stachurski, Ryszard Świlski i Roman Zaborowski. Skład Zarządu uzupełniają na mocy Statutu PO RP – Marszałek Województwa Mieczysław Struk i szef klubu PO w Sejmiku Województwa Jacek Bendykowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.