fot. sxc.hu

Laboratorium PPNT w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zaprasza młodzież pomorskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie Uczeń-Naukowiec, realizowanym w ramach programu Ścieżki Kopernika.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Uczniowie wybierać będą spośród takich dziedzin, jak: mikrobiologia, biologia molekularna lub hodowla roślin in vitro i realizować ciekawe zadania badawcze wspólnie z naukowcami z Laboratorium PPNT i Uniwersytetu Gdańskiego.

Do 20 listopada br. zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w projekcie poprzez formularz na stronie internetowej: http://ppnt.pl/uczen-naukowiec. Spośród zgłoszeń wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie 40 uczestników, którzy stworzą osiem zespołów badawczych. Wspólnie zrealizują ciekawe zadania badawcze, przeprowadzą liczne eksperymenty oraz poszerzą wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Przedsięwzięcie Ścieżki Kopernika, to grupa projektów mających na celu popularyzację nauki wśród lokalnej społeczności, w szczególności wśród młodzieży szkolnej. W ramach konkursu wyłonionych zostało 16 projektów (po jednym na każde województwo), zwycięskim w województwie pomorskim okazał się projekt pt. Uczeń-Naukowiec przygotowany przez konsorcjum InnovaBio Pomorze, które tworzą Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, I Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz Laboratorium PPNT. Projekt ten otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.