Fot. GK: Upały zaczną się już w czerwcu

W 2011 roku możemy już planować wakacje w Polsce. Czeka na osiem długich weekendów i co najmniej 113 dni wolnych! Do tego  synoptycy zapowiadają wielkie upały i to już od początku czerwca.

Fot. GK: Upały zaczną się już w czerwcu

W 2011 roku czeka nas  osiem długich weekendów, a także 113 wolnych dni od pracy – łącznie ze świętami, sobotami i niedzielami. Jest też zła wiadomość: w tym roku nie odbierzemy już wolnego dnia za święta wypadające w sobotę. 1 stycznia wszedł w życie art. 130 par. 2 Kodeksu Pracy, który stanowi, że za święta wypadające w dni wolne od pracy niebędące niedzielami (czyli soboty) nie otrzymamy już dodatkowego dnia wolnego. W tym roku mamy 13 świąt wolnych od pracy, z tego aż pięć przypada w sobotę i niedzielę. Za to pierwszy długi weekend czeka nas już w najbliższą środę, 6 stycznia, za sprawą nowego święta Trzech Króli. Jeśli weźmiemy wolny piątek, lub da go nam pracodawca (można ten dzień odpracować w innym terminie), to mamy znowu wolne cztery dni!
Większa szansa na przedłużenie sobie wolności od obowiązków służbowych dla wielu z nas pojawi się już, które wypada w czwartek. Gdy weźmiemy urlop w piątek będziemy mieli piękny, czterodniowy długi weekend.

Fot. GK: Pora już rezerwować wakacje w Polsce

Dni wolne od pracy w 2011 roku:
06 stycznia (czwartek) Święto Trzech Króli
24-25 kwietnia (niedziela-poniedziałek) Wielkanoc
01 maja (niedziela) Święto Pracy
03 maja (wtorek) Święto Konstytucji 3 Maja
12 czerwca (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego  czyli Zielone Świątki
23 czerwca (czwartek) Boże Ciało
15 sierpnia (poniedziałek) Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny
01 listopada (wtorek) Wszystkich Świętych
11 listopada (piątek) Święto Niepodległości
25-26 grudnia (niedziela-poniedziałek) Boże Narodzenie

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Synoptycy przepowiadają bowiem niezwykle upalny rok w Polsce. Prognozę pogody na cały 2011 rok przedstawiło  Ekoradio, którą opracowano  na podstawie kilku niezależnych systemów prognostycznych. Jej sprawdzalność wynosi podobno 90%. Według tej długoterminowej prognozy czerwiec będzie rekordowo upalny – zwłaszcza druga połowa czerwca, kiedy temperatury mogą przekraczać wartość 35, a nawet 38 stopni – jest to bardzo silna hipoteza około 95 procent. Meteorolodzy mówią wręcz, że może to być najgorętszy czerwiec stulecia!  Także pierwsza połowa lipca zapowiada się z rekordowymi upałami, nadal okresami temperatury mogą przekraczać wartość 35 stopni.  Bardzo wysokie temperatury także zapanują także w trzeciej dekadzie września – wówczas temperatury mogą przekroczyć 25 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.