fot. policja

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali dwóch mężczyzn kłusujących za pomocą szarpaka na rzece Skotawa. Obaj zatrzymani są mieszkańcami tej gminy. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcy ci staną przed sądem. Za ten czyn grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

W sobotę wieczorem policjanci z Posterunku w Dębnicy Kaszubskiej patrolowali teren w pobliżu rzeki Skotawa. W pobliżu mostu ich uwagę zwrócili dwaj mężczyźni, którzy stojąc przy brzegu, z wody wyciągali jakiś przedmiot. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i po chwili okazało się że obaj z „wędkarzy” to kłusownicy polujący szarpakiem na ryby. Zatrzymani sprawcy są mieszkańcami gminy Dębnica Kaszubska-mają 22 i 26 lat. Obaj w chwili zatrzymani byli nietrzeźwi. Policjanci zabezpieczyli przy nich upolowaną wcześniej troć wędrowną oraz narzędzie przestępstwa-szarpak.

Od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W okresie ochronnym kłusownicy nasilają swoją działalność. Złowione ryby często usiłują sprzedać przygodnym osobom. Policja apeluje, aby w takich przypadkach pamiętać, że kupując ryby złowione w okresie ochronnym popełniamy przestępstwo i za paserstwo możemy nawet nieumyślnie ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.