Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku aktywnie zachęca mieszkańców miasta do udziału w zbliżającym się referendum. Nie pozwól okraść się ze swojego głosu –  mówią twórcy żartobliwego filmu, który opublikowano na portalu YouTube.

Jak zapowiadają autorzy, to pierwszy film frekwencyjny z cyklu „Zostań bohaterem w swoim mieście – zagłosuj!”. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, że jednym z podstawowych praw obywatelskich jest możliwość wyrażania własnej opinii, zarówno podczas wyborów jak i referendów.

– Udział w referendum jest jednym ze sposobów aktywnego udziału w decydowaniu o losach miasta. Chcemy, aby słupszczanie świadomie i aktywnie wyrazili swoje zdanie o tym, kto będzie zarządzał Słups – mówi Marta Makuch z Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

W najbliższym czasie udostępnione zostaną kolejne odsłony akcji frekwencyjnej organizowanej przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Przeczytaj także: Referendum w Słupsku nieważne. Kobyliński zostaje >>

27 października w Słupsku odbędzie się drugie już referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Podczas poprzedniego referendum przeprowadzonego rok temu, grupie inicjatywnej zabrakło około trzech tysięcy głosów, aby usunąć Macieja Kobylińskiego z ratusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.