Fot. GK

Mieszkańcy Gdyni są nadal najszczęśliwszymi Polakami – wynika z kolejnego raportu „Diagnoza społeczna” opublikowanego przez Radę Monitoringu Społecznego w Warszawie. Rośnie w ogóle liczba szczęśliwych Polaków – jest nas już 81 procent.

Fot. GK
Fot. GK

Jak wynika z nowego raportu, najwięcej bardzo zadowolonych ze swego życia Polaków mieszka w Gdyni, która już po raz kolejny jest w podobnych rankingach bezkonkurencyjna . Prawie 40 proc. mieszkańców tego miasta cieszy się z tego, że właśnie tu żyją i pracują. Badania socjologów wskazują, że Gdynia jest postrzegana jako miasto ludzi wykształconych, posiadających pracę (bezrobocie wynosi w Gdyni tylko 5-6 proc.), jako miasto dobrze skomunikowane, pełne atrakcji, plaż, bez szkodliwego przemysłu etc. Jeden z autorów tegorocznej „Diagnozy społecznej”, prof. Janusz Czapiński ujmuje to zjawisko krótko: „ludzie chcą właśnie tu  mieszkać”.

Warto dodać, że w opinii większości mieszkańców Gdynia jest miastem świetnie zarządzanym. Prezydent Wojciech Szczurek uchodzi za  wyjątkowo sprawnego menedżera  i samorządowca, który ma już za sobą ćwierć wieku doświadczeń. W 250-tysięcznej Gdyni powstają ciągle nowe inwestycje: drogi, ulice, stadiony, osiedla, teatry i kina.

Kolejni w rankingu zadowolonych znaleźli się mieszkańcy Poznania (prawie 19 proc.), Gdańska(ponad 18 proc.) i Torunia (17 proc.). Jak zauważają socjologowie, wpływ na opinię mieszkańców ma niewątpliwie poziom życia i tak zwany dobrobyt. Najmniej zadowoleni są mieszkańcy „ściany wschodniej” i Częstochowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.