youtube.pl

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała wstępny raport na temat katastrofy śmigłowca w Wygoninie (gm. Stara Kiszewa). W wypadku zginęły 3 osoby, w tym mąż posłanki PiS Doroty Arciszewskiej Mielewczyk.

youtube.pl
youtube.pl

Do wypadku śmigłowca Robinson R44 Raven II doszło 13 września br. w Wygoninie. Wraz z Krzysztofem Mielewczykiem leciał jego partner biznesowy oraz zawodowy pilot. Jak udało się ustalić ekspertom lot trwał 14 minut i śmigłowiec podążał zgodnie z wyznaczona trasą tj. z Borcza do Bydgoszczy.

Według danych odczytanych z zapisu korespondencji radiowej o godzinie 9.44, czyli 8 minut po starcie, pilot nawiązał łączność z sektorem FIS Gdańsk, podając trasę lotu, wysokość i czas startu. Na pytanie Informatora FIS o pogodę po trasie, pilot potwierdził, że warunki nie są korzystne.

W tym samym dniu na lotnisku w Gdańsku Rębiechowo oddalonym o 16 km od miejsca startu śmigłowca wydano ostrzeżenie o utrzymującej się mgle, ograniczającej widzialność do 800 metrów. Pilot deklarował, że planuje znaleźć się nad lotniskiem w Bydgoszczy po około 35 minutach i został poproszony o kontakt, gdy minie Czersk. Na trzy minuty przed zderzeniem z ziemią załoga śmigłowca dowiedziała się, że warunki pogodowe na lotnisku docelowym również nie są dobre i konieczne będzie lądowanie przy ograniczonej widoczności. Na niecałą minutę przed zderzeniem z ziemią maszyna znajdowała się na wysokości ponad 600 metrów.

Jak dotąd nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną katastrofy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.