III Gminny Konkurs „Dôwné żëcé na Kaszëbach”

09 października 2013r. | Drukuj

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Cewicach oraz Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Maszewie zaprasza uczniów klas IV-VI szkół z terenu gminy Cewice do udziału w III Gminnym Konkursie Wiedzy o Kaszubach pt. „Dôwné żëcé na Kaszëbach”.

fot. archiwum

fot. archiwum

Konkurs odbędzie się 30 października 2013 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Maszewie. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni (zajęcia edukacyjne oraz zwiedzanie wystawy Kalejdoskop Przewrotne Oko) oraz Akwarium Gdyńskiego.

Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się znajomością legend kaszubskich, elementów stroju kaszubskiego, a także kojarzyć znane miejsca na Kaszubach. Sprawdzana będzie również znajomość potraw kaszubskich i osób związanych z Kaszubami. Konkurs  ocenia jury złożone ze specjalistów w zakresie kultury i języka kaszubskiego.

Patronat nad konkursem objął Jerzy Pernal – Wójt Gminy Cewice oraz Wiktor Tyburski – Starosta Lęborski.

mat. prasowe

mat. prasowe

Konkurs został dofinansowany z środków Powiatu Lęborskiego i Gminy Cewice w ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego -„Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności powiatu Lęborskiego” oraz  „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności gminy Cewice” Konkurs dla dzieci szkół podstawowych „Dawne życie na Kaszubach”.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz