fot. archiwum

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Cewicach oraz Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Maszewie zaprasza uczniów klas IV-VI szkół z terenu gminy Cewice do udziału w III Gminnym Konkursie Wiedzy o Kaszubach pt. „Dôwné żëcé na Kaszëbach”.

fot. archiwum
fot. archiwum

Konkurs odbędzie się 30 października 2013 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Maszewie. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni (zajęcia edukacyjne oraz zwiedzanie wystawy Kalejdoskop Przewrotne Oko) oraz Akwarium Gdyńskiego.

Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się znajomością legend kaszubskich, elementów stroju kaszubskiego, a także kojarzyć znane miejsca na Kaszubach. Sprawdzana będzie również znajomość potraw kaszubskich i osób związanych z Kaszubami. Konkurs  ocenia jury złożone ze specjalistów w zakresie kultury i języka kaszubskiego.

Patronat nad konkursem objął Jerzy Pernal – Wójt Gminy Cewice oraz Wiktor Tyburski – Starosta Lęborski.

mat. prasowe
mat. prasowe

Konkurs został dofinansowany z środków Powiatu Lęborskiego i Gminy Cewice w ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego -„Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności powiatu Lęborskiego” oraz  „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności gminy Cewice” Konkurs dla dzieci szkół podstawowych „Dawne życie na Kaszubach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.