fot. Wikimedia

Po raz pierwszy w województwie pomorskim, z inicjatywy Aleksandra Mach – Dyrektora PODR, Andrzeja Styna – Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Zenona Bistram – Prezesa Pomorskiej Izby Rolniczej w dniach 14-15 października, w Sali kinowej przy Urzędzie Miasta w Kościerzynie oraz w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbędzie się I Pomorskie Forum Rolnicze.

fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

Jak dotąd nie było w naszym województwie panelu, na którym rolnicy mieliby szanse zapoznać się kompleksowo ze sprawami, które ich dotyczą. Na I Pomorskim Forum Rolniczym po raz pierwszy będzie można szczegółowo poznać perspektywy absorpcji środków unijnych w latach 2014-2020.

– Przez ostatnie 7 lat polscy rolnicy mocno korzystali z unijnych dofinansowań – mówi Aleksander Mach – Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. To właśnie rolnictwo dostało najwięcej pieniędzy z UE. Do nowego rozdania zostały 3 miesiące, stąd takie duże zainteresowanie tematem u producentów żywności.

Poza poznaniem zasad przydzielania funduszy zewnętrznych, na Forum rolnicy zapoznają się z najważniejszymi nowościami, jakie czekają ich w roku 2014. Poszczególne Agencje, działające na obszarach wiejskich przedstawią możliwości swojej działalności. Zaprezentowane zostaną najnowsze zmiany w ustawie o KRUS, Agencja Rynku Rolnego zaprezentuje warunki i zasady dopłat rolniczych oraz wytłumaczy, w jaki sposób odbywać się będą kontrole funduszy wydatkowanych przez rolników.

mat. prasowe
mat. prasowe

Podsumowane zostaną także doświadczenia pomorskiej ARiMR z zakresu realizacji programowaniu PROW w latach 2007-2013. Agencja Nieruchomości Rolnych przedstawi informacje na temat możliwości nabywania ziemi rolnej w województwie pomorskim.

W panelu nie zabraknie również miejsca na prezentację Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Aleksander Mach – Dyrektor PODR, opowie jakie możliwości mają gospodarstwa w pozyskiwaniu pieniędzy z Unii Europejskiej, jak mogą zwiększać swoją konkurencyjność na rynku, jak można przeprowadzać modernizacje gospodarstw, a także jak należy wdrażać techniki nowoczesnego rolnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.