Profil Paweł Adamowicz na FB

CBA zawiadomiło Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi.

Profil Paweł Adamowicz na FB
Profil Paweł Adamowicz na FB

Sprawą zajmie się Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu. Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zawiadomienie związane jest z kontrolą oświadczeń majątkowych składanych przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w latach 2007-2012. Kontrola przeprowadzana była przez Biuro między październikiem ubiegłego roku a czerwcem 2013 roku.

Rzecznik CBA odmówił bardziej szczegółowych informacji o sprawie, m.in. odpowiedzi na pytanie, na czym miałoby polegać ewentualne przestępstwo popełnione przez prezydenta Gdańska.

Zawiadomienie CBA trafiło do Prokuratury Generalnej w ubiegłym tygodniu. Rzecznik PG Mateusz Martyniuk poinformował w poniedziałek PAP, że prokurator generalny podjął decyzję o przekazaniu go do poznańskiej prokuratury apelacyjnej.

– Nie jest mi znana treść pisma CBA i dlatego nie mogę się ustosunkować do jego treści. Mogę oświadczyć tylko, że przedmiotem kontroli była tylko poprawność i prawidłowość moich oświadczeń majątkowych. Od początku postępowania podjąłem otwartą współpracę z organami kontrolnymi udostępniając im wszelką dokumentacją i składając wyjaśnienia – napisał Paweł Adamowicz w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie miasta Gdańska.

– Jestem pewien swoich racji i ze spokojem oczekuję, że prokuratura jednoznacznie rozstrzygnie te kwestie na moją korzyść – dodaje prezydent.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.