fot. Polimerek/CC/Wikimedia

Zgodnie z kalendarzem wyborczym w ZKP w bieżącym roku odbywają się wybory nowych władz wszystkich oddziałów oraz delegatów na zjazd generalny Zrzeszenia w Gdańsku, który zaplanowano na 30 listopada. Za nami zebranie wyborcze Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Żukowie.

fot.  Polimerek/CC/Wikimedia
fot. Polimerek/CC/Wikimedia

Członkowie żukowskiego oddziału ZKP na kadencję 2013-2016 zdecydowaną większością głosów ponownie na prezesa wybrali Lidwinę Kreft. Skład zarządu uzupełnili: Belgrau Józef – wiceprezes, Rogalewska Krystyna – wiceprezes, Jakóbczyk Bogumiła – sekretarz, Siebert Małgorzata – skarbnik, Gołąbek Halina, Gros Anna, Kankowski Wojciech, Kruszyńska Regina, Młyńska  Regina, Genowefa Zasada.

Do komisji rewizyjnej weszli: Biczkowska Irena, Buszta Tadeusz, Gruba Zbigniew, Lis Teresa i Sylwester Nagel.

Na walny zjazd Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego delegatami Żukowa zostali: Belgrau Józef, Biczkowska Irena, Derra Grażyna, Jakóbczyk Bogumiła, Kankowski Wojciech, Kreft Lidwina, Nagel Sylwester, Rogalewska Krystyna i Zasada Genowefa.

Wśród celów jakie członkowie żukowskiego ZKP postawili sobie na przyszłość znalazły się kontynuowanie z jeszcze większą starannością zadań już realizowanych, np. organizacja Mszy św. w języku kaszubskim, zachęcanie i zapraszanie w szeregi ZKP nowych, młodych członków oraz podjęcie działań w celu pozyskanie lokalu dla żukowskiego Oddziału ZKP na przechowanie sztandaru, dokumentacji oraz na zebrania Zarządu. Dotychczasowy lokal został odebrany przez obecnego burmistrza i przeznaczony na pomieszczenia urzędnicze.

Ten ostatni postulat jest szczególnie istotny. Oddział żukowski działa bardzo dynamicznie, organizuje lub współorganizuje wiele konkursów, imprez i uroczystości. ZKP jest największą organizacją w gminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.