Wakacje się skończyły! Po trzymiesięcznej wakacyjnej przerwie studenci wracają na  uczelnie. W naszym regionie (Trójmiasto i Kaszuby) jest ich ok. 25. W samym Trójmieście studiuje 85 tys. osób.

Uniwersytet Gdański uruchomił w tym roku akademickim  siedem nowych kierunków studiów: etnologię, pedagogikę specjalną, wiedzę o teatrze, agrochemię, krajoznawstwo, turystykę historyczną i religioznawstwo, a także  bioinformatykę. Powstało też kilka nowych specjalności, m.in.: edukacja wielokulturowa i regionalna z językiem kaszubskim na pedagogice czy informatyka oraz analiza gospodarcza na informatyce i ekonometrii.

Cały czas trwa też rozbudowa uniwersyteckiego kampusu w Oliwie. W tym roku zakończy się budowa Wydziału Biologii, a rozpocznie Wydziału Chemii i rozbudowa Wydziału Ekonomicznego.

– To dla nas kluczowe inwestycje. Ich realizacja nie tylko poprawi warunki pracy, ale i zwiększy innowacyjność naszej uczelni – przekonuje prof. Bernard Lammek, rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Na Politechnice Gdańskiej otwarto tylko jeden nowy kierunek: transport, ale w planach jest jeszcze uruchomienie chemii budowlanej. Jednak i ta uczelnia inwestuje w rozwój kampusu. Kilka dni temu do użytku oddała odrestaurowane Audytorium Chemiczne, które wygląda dokładnie tak, jak 106 lat temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.