fot. Joanna Przetocka

W ten czwartek, 26 września od 14.00 do 16.00 w Galerii Bałtyckiej będzie można wziąć udział w Szybkich Randkach ze Szlachetną Paczką, mających na celu przybliżenie idei akcji – ogólnopolskiego projektu, który w tym roku odbędzie się po raz trzynasty.

fot. Joanna Przetocka
fot. Joanna Przetocka – www.flickr.com/photos/szlachetnapaczka

Wystarczy podejść do jednego ze stolików przy stoisku Szlachetnej Paczki na najniższym piętrze Galerii Bałtyckiej (przy wejściu od ul. Grunwaldzkiej), aby od jednego z liderów, koordynatorów lub wolontariuszy usłyszeć odpowiedzi na takie pytania, jak: Co to jest Szlachetna Paczka? Jak zostać SuperW – Super Wolontariuszem? Jak zmieniać świat na lepsze?

Jeden stolik to jedna minuta na rozmowę i po jej upływie nastąpi przejście do kolejnego stolika. Dzięki temu w pięć minut będzie można dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o Szlachetnej Paczce. Osobom zainteresowanym większą ilością informacji udzielą jej wolontariusze i liderzy obsługujący stoisko. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci: animatorzy z Fundacji Dr Clown będą rozdawać balony oraz malować twarze, będzie można także wziąć udział w malowaniu ogromnego wizerunku Szlachetnej Paczki.

Szybkie Randki mają na celu zachęcić mieszkańców Trójmiasta do wolontariatu w Szlachetnej Paczce. Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia, która chce nieść pomoc potrzebującym i robić to z głową. Do głównych zadań wolontariusza należy odwiedzanie rodzin i sprawdzanie ich potrzeb, aby każda z rodzin dostała później od darczyńców to, czego najbardziej im brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.