http://eco-miasto.pl

Nagrody ECO-MIASTO 2013 zostały rozdane. Wśród miast, które najefektywniej wprowadzają w życie założenia zrównoważonego rozwoju jest także Kościerzyna, którą jury nagrodziło za kompleksowość działań, za uwagę poświęconą transportowi towarowemu, plany ograniczenia ruchu drogowego w centrum i kampanie informacyjno-edukacyjne.

http://eco-miasto.pl
http://eco-miasto.pl

Projekt ECO-MIASTO powstał z inicjatywy Ambasady Francji w Polsce, Renault Polska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zarówno w polityce mobilności zrównoważonej, jak i budownictwa ekologicznego Warszawa jest niekwestionowanym liderem w kategorii miast z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. Zamość (30 tys. – 70 tys. mieszkańców) i Kościerzyna (poniżej 30 tys.) zostały nagrodzone w tematyce mobilności zrównoważonej, natomiast Ełk (30 tys. – 70 tys. mieszkańców) i Płońsk (poniżej 30 tys.) w budownictwie ekologicznym.

Zgłoszenia do konkursu oceniało jury w skład którego weszli niezależni eksperci, uznani za swoje kompetencje w kategoriach mobilności zrównoważonej i ekologicznego budownictwa, m.in. przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Gospodarki oraz Politechniki Warszawskiej.

Laureaci konkursu otrzymali statuetkę ECO-MIASTO 2013 oraz badanie i analizę sytuacji miast pod kątem zrównoważonego rozwoju, opracowane przez francuskiego eksperta. Termin wykonania badania i analizy – do uzgodnienia pomiędzy organizatorem a zwycięskim miastem.

 Ponadto jury przyznało wyróżnienia za osiągnięcia na rzecz zrównoważonego rozwoju. Na tej liście znalazł się Słupsk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.