fot. GK (archiwum)

W Lęborku odbędą się „warsztaty kuchni dawnej”. Będzie można przygotować, a następnie skosztować dań spożywanych w średniowieczu.

fot. GK (archiwum)
fot. GK (archiwum)

Na „Warsztaty kuchni dawnej” zaprasza Lęborskie Bractwo Historyczne. Zajęcia odbędą się cztery razy w baszcie 32 przy skrzyżowaniu ulic Reja i Korczaka. Podczas każdych warsztatów zostanie zaprezentowane inne danie, spożywane w średniowieczu. Dania po przygotowaniu będzie można skosztować w replikach naczyń średniowiecznych pochodzących głownie z Lęborka, Chojnic i Pucka.

Pierwsze warsztaty odbędą się już w najbliższą sobotę, 21 września. Start o godzinie 16.00. Tym razem uczestnicy przygotują chleb na zakwasie. 12 października będzie robiona tarta z warzywami, a 26 października soczewica z warzywami. Na ostatnie spotkanie, które odbędzie się 11 listopada zaplanowano przyrządzenie gęsiny na Świętego Marcina.

Osoby chcące uczestniczyć w warsztatach muszą przesłać zgłoszenia za pomocą poczty elektronicznej na adres lbh@rycerze.net  lub zapisać się osobiście w baszcie 32 w soboty w godzinach 10.00 – 12.00. Ponadto należy także przynieść fartuch, nóż, deskę  do krojenia oraz blachę do pieczenia ciasta (tzw. keksówkę).

Warsztaty współfinansowane są ze środków Powiatu Lęborskiego. Wstęp jest nieodpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.