fot. kaszuby.pl

15 mln zł przeznaczy MSWiA w 2011 r. na wsparcie mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce. Będzie więcej środków na media i umieszczenie tablic z dwujęzycznymi nazwami miejscowości. Kaszubi otrzymają nieco ponad 1 mln zł.

fot. kaszuby.pl

Tuż przed końcem roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przydzieliło dotacje na podtrzymanie tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz promocję języka regionalnego. W przyszłym roku mniejszości otrzymają 15 mln zł, co stanowi sumę większą niż w roku 2010. Ministerstwo uprości także procedury składania wniosków i rozliczania dotacji.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie MSWiA, większe środki będą mogły być przeznaczone na nowatorskie przedsięwzięcia, w tym na wspieranie lokalnych mediów elektronicznych. Na ten cel w budżecie ministerstwa przeznaczono o 50% więcej środków niż w roku ubiegłym (w sumie 870 tys. zł). Do 1,1 mln wzrosną także dotacje na wymianę tablic, na których umieszczone będą dodatkowe nazwy miejscowości w języku mniejszościowym.  MSWiA podzieliło już ponad 12,5 mln zł. Na początku stycznia przyszłego roku zakończony zostanie także podział dotacji na inwestycje.

Na największe wsparcie może liczyć mniejszość białoruska (2 mln 280 tys. zł ), najmniej mniejszość czeska (47 tys. zł). Ministerstwo przeznaczy także 1 mln 14 tys. zł na inicjatywy wspierające rozwój języka kaszubskiego. Ostateczna wysokość dotacji na rok 2011 będzie znana dopiero po przyjęciu ustawy budżetowej i podpisaniu jej przez prezydenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.