UM Sopot

W Sopocie zorganizowano system wypożyczalni rowerów miejskich. Za godzinę jazdy turyści zapłacą 8 złotych, a sopocianie połowę tej stawki. Aby skorzystać z oferty należy zarejestrować się w systemie i uiścić opłatę.

UM Sopot
UM Sopot

W Sopocie można wypożyczyć rower miejski. Gotowych jest już siedem stacji przy których stoją rowery. W tym roku w mieście pojawi się 80 jednośladów, a w przyszłym będzie ich już 140. Operatorem wypożyczalni jest firma Nextbike. Miasto nie dokłada do systemu żadnych pieniędzy. Udostępniło jedynie tereny pod stacje Nextbike.

Można już zarejestrować się w systemie wypożyczalni – to warunek, by móc skorzystać z usług firmy. Należy wejść na stronę nextbike.pl. Tutaj trzeba podać swoje podstawowe dane, czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania i adres mailowy oraz numer telefonu, który stanie się loginem. Każdy użytkownik otrzyma numer PIN. Po zalogowaniu należy też wpłacić tzw. opłatę inicjalną, która wynosi 10 zł.

Rower będzie można wypożyczyć na jednej stacji, położonej np. niedaleko domu i oddać na innej, zlokalizowanej np. blisko miejsca pracy. Stacje wypożyczalni rowerów miejskich znajdują się w 7 różnych częściach Sopotu: przy pętli przy ul. 23 Marca, przy ul. Kolberga, przy ul. Mickiewicza (koło DPS), przy SKM Kamienny Potok, na Placu Przyjaciół Sopotu, przed Urzędem Miasta przy ul. Kościuszki oraz przy SKM Sopot Wyścigi.
Wypożyczalnie mają funkcjonować od 15 marca do 15 listopada każdego roku, a operator – uwzględniając warunki pogodowe – może wydłużyć ten okres. Od maja do września turyści zapłacą za każdą godzinę jazdy 8 zł, a sopocianie 4 zł. Poza sezonem koszty wypożyczenia będą niższe. W marcu, kwietniu, październiku i listopadzie będą wynosić 4 zł dla turystów i 2 zł dla sopocian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.