fot. jacekkarnowski.pl

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu wygrał konkurs Lider Samorządu 2013 w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrał podczas gali na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

fot. jacekkarnowski.pl
fot. jacekkarnowski.pl

Wg organizatorów konkursu Lider Samorządu ma wyłonić tych lokalnych przywódców, którzy nie tylko dobrze zarządzają finansami i rozwojem swoich gmin, ale wychodzą ponad technokratyczne władztwo. Są samorządowcami z krwi i kości, i przyszłość starają się budować, bazując na porozumieniu z mieszkańcami.

Liderów Samorządu wybiera kapituła pod przewodnictwem byłego premiera prof. Jerzego Buzka. Ankiety konkursowe wysyłane są do 45 gmin, które zajęły najlepsze miejsce w Rankingu Samorządów 2013. Pod uwagę brana jest przede wszystkim jakość prowadzonego dialogu społecznego, efektywność najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez samorząd, współpraca z innymi samorządami czy zapobieganie negatywnym trendom demograficznym. Oceniana jest także współpraca z organizacjami pozarządowymi, postępy w zakresie edukacji oraz polityka finansowa gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.