fot. GCK Cewice

W Cewicach odbyło się tradycyjne święto plonów. Impreza zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury uraz Urząd Gminy licznie zgromadziła mieszkańców w amfiteatrze przy GCK. Lokalni rolnicy podkreślali, że ten rok był dla nich bardzo udany.

fot. GCK Cewice
fot. GCK Cewice

Święto Ziemi i Plonów rozpoczęło się uroczystą mszą św. w Kościele Parafialnym w Cewicach, skąd korowód przemaszerował na plac dożynkowy. Tuż po przybyciu na plac rozpoczęły się uroczystości obrzędowe – przywitanie gości przez włodarzy, przemówienia oraz dzielenie się chlebem. Tradycyjnie podczas dożynek wybrano najładniejszy wieniec dożynkowy – zwyciężył wieniec wykonany przez sołectwo Maszewo Lęborskie. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły – Mareszki oraz Chór Gminy Cewice.

Tuż po godz. 16 rozpoczął się VIII Dożynkowy Turniej Sołectw – który przysporzył mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Do rywalizacji zgłosiło się pięć sołectw z terenu gminy (Bukowina, Cewice, Oskowo, Maszewo Lęborskie, Siemirowice Osiedle). Zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach artystycznych i sprawnościowych – m.in. „bieg farmera”, „rzut snopkiem siana”, „pijany ze szczęścia”. Wszyscy mieszkańcy bardzo aktywnie zaangażowali się w doping swoim sołectwom – były zagrzewające do walki, okrzyki, transparenty i piosenki. Po podliczeniu punktacji najlepsze okazało się Sołectwo Cewice.

Po części sportowej i ogłoszeniu wyników na scenie pojawił się zespół SYNKOPA. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

Galeria

fot. GCK Cewice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.