fot. materiał prasowy

Rewelacyjnie zapowiada się Dzień Otwarty w Pracowni Ceramicznej, który odbędzie się w sobotę 7 września. Nie dość, że będzie można zobaczyć na żywo, niezwykle szeroką ofertę zajęć, które przygotowała Pracownia, to dodatkowo wszyscy uczestnicy staną się świadkami ustanowienia pierwszego słupskiego rekordu we wspólnym tworzeniu filcowego dreda.

fot. materiał prasowy
fot. materiał prasowy

Już od godziny 14.00 na ulicę Wojska Polskiego, wyjdą pracownicy i sympatycy Pracowni Ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury, aby w atmosferze twórczej radości, przez 3 najbliższe godziny, prezentować ofertę warsztatów. Obok – oczywistej przy tej okazji – ceramiki,zobaczymy powstawanie szklanych witraży, drewnianych rzeźb, wytworów szycia artystycznego i filcowania w wełnie.

Chętni, których nigdy nie brakuje przy okazji warsztatów pokazowych Pracowni, będą mogli spróbować swoich sił w wybranych dziedzinach. Ponadto spotkanie z widownią będzie okazją dla mieszkańców Słupska do zapisania siebie, swoich bliskich, dorosłych i dzieci na warsztaty w Pracowni Ceramicznej, która tradycyjnie we wrześniu rozpoczyna rekrutację do stałych grup zajęciowych.

Najważniejszym punktem tego dnia będzie ustanowienie pierwszego słupskiego rekordu tworzenia najdłuższego filcowego dreda. Kilkudziesięciu śmiałków podejmie się stworzenia, techniką ręczną, nieprzerwanego ciągu wełnianych włókien. Wielokolorowy filcowy dred posłuży następnie do udekorowania drzewa przed budynkiem Pracowni Ceramicznej, które dzięki nowemu „ubiorowi” stanie się wiecznie kolorowym symbolem przyjemności płynącej z sztuki i tworzenia.

Dzień Otwarty w Pracowni Ceramicznej jest częścią Dni Otwartych Projektów Unijnych, organizowanych przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Jest to największy w naszym regionie cykl imprez promujących wykorzystanie środków unijnych. Pracownia Ceramiczna to pierwszy, obok niedawno ukończonego Teatru Rondo, z dwóch nowoczesnych obiektów kultu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.