mat. prasowy

Rewelacyjnie zapowiada się inauguracja sezonu teatralnego w nowym Rondzie. Specjalnie z tej okazji Słupsk odwiedzi, wieloletnia aktorka Teatru Rondo obecnie mieszkająca w Nowym Yorku, Wioleta Komar, która zaprezentuje monodram „Diva”.

fot. materiał prasowy
fot. materiał prasowy

Przedstawienie, reżyserowane przez Stanisława Miedziewskiego, było końcowym aktem działalności aktorskiej Wiolety Komar w Polsce. W kreacji Divy słupszczanie po raz ostatni oglądali znakomitą artystkę, jeszcze na deskach dawnego Ronda. Ostatni monodram stworzony przez rewelacyjny duet  Miedziewski-Komar stał się początkiem światowej kariery „słupskiej Divy”.

W piątek 6 września o godz. 19.00, w świetnie im znanym ale już „Nowym Rondzie” widzowie zobaczą, znajomą Wioletę Komar bogatszą o nowe doświadczenia w niezwykłym spektaklu, który ciągle się rozwija i zmienią ale nadal zachwyca publiczność na całym świecie.

Tytułowa Diva to Nora Sedler, „primadonna assoluta” światowych scen operowych. Jesienią 1941 roku zostaje deportowana do Litzmannstadt Getto (Łódź). Przybywa w transporcie wraz z dużą grupą żydowskich artystów z Europy Zachodniej. Uniknęła zagłady.

Wiele lat po wojnie jest dojrzałą kobietą, wybitną śpiewaczką. W garderobie Metropolitan Opera w Nowym Jorku, po przedstawieniu Cyrulika Sewilskiego Rossiniego, Nora otrzymuje bilecik anonsujący spotkanie z młodym kompozytorem, wielbicielem jej talentu. Mężczyzna podpisał się tym samym nazwiskiem, jakie nosiła polska rodzina, która uratowała dziecko Nory, urodzone w getcie w Łodzi. Nora nigdy nie widziała syna. Stajemy się świadkami przeżyć, które zgotował jej los.

Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowe. Rezerwacje pod telefonem 59 8426349 lub osobiście w godzinach od 10.00 do 16.00 (Teatr Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.