Śmiertelny wypadek pod Słupskiem i ośmiu nietrzeźwych kierujących

20 sierpnia 2013r. | Drukuj

Dwa wypadki drogowe, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, spowodowali w ciągu ostatniej doby na drogach powiatu słupskiego pijani kierowcy. Szczegółowe okoliczności i ich przyczyny wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Do pierwszego wypadku drogowego doszło w sobotę w nocy na drodze publicznej pomiędzy Słupskiem, a Głobinem. Kierujący samochodem Fiat Ducato z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. 25 letni pasażer tego samochodu doznał rozległych obrażeń i pomimo udzielenia mu w szpitalu pomocy medycznej zmarł. Policjanci, zajmując się tą sprawą do wyjaśnienia okoliczności wypadku zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który jechał tym samochodem. Badania alkomatem wykazały, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do kolejnego wypadku w ten weekend doszło wczesnym rankiem we wsi Lubuczewo. Kierujący osobowym Mercedesem wyprzedzając inne pojazdy nie zachował ostrożności i zderzył się z samochodem Citroen. Policjanci zabezpieczając miejsce zdarzenia stwierdzili, że kierowcą mercedesa jest mieszkaniec jednej z podsłupskich wsi. Również w tym przypadku sprawca był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. W wypadku tym ucierpiała pasażerka mercedesa. Kobieta, z ogólnymi potłuczeniami zabrana została do słupskiego szpitala gdzie pozostała na obserwacji. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W miniony „długi weekend” Policjanci ze słupskiej Komendy Miejskiej zatrzymali łącznie aż 8 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu i dwie kierujące wbrew orzeczonym zakazom sądowym.

Policjanci przypominają: prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze