Fot. Wikipedia

Szwedzkie miasteczko Oskarshamn ma swoją notkę w Księdze Rekordów Guinessa. Na tamtejszym nabrzeżu stoi najdłuższa ławka świata. Liczy 72 metry długości i może pomieścić ponad 150 osób.

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

 Siedemnastotysięczne szwedzkie miasteczko Oskarshamn w regionie Smaland od prawie 150 lat posiada nie lada atrakcję – najdłuższą oficjalnie zgłoszoną ławkę na świece. Choć trudno w to uwierzyć, gigantyczna drewniana ławka powstała w 1867 r. i to wcale nie dla pobicia jakiegoś rekordu, lecz dla żon rybaków i marynarzy.

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

 Długa ławka zwana przez miejscowych langa soffan, zwrócona jest oczywiście w stronę portu i Cieśniny Kalmarskiej i wyspy Olandia, tak by kobiety mogły wypatrywać swych mężów powracających z morza. Ponoć sto lat temu ławę wydłużono po to właśnie, by pomieściły się na niej wszystkie niewiasty z Oskarshamn. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną południowej Skandynawii. Rekord Szwedów chce jednak wkrótce pobić miasto Darłowo. Na deptaku w Darłówku ma bowiem stanąć ławka o długości 100 metrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.