Fot. Policja

W środę wieczorem na ul. Kościuszki w Łebie, mężczyzna jadący na Segway-u potrącił 4 letnią dziewczynkę. Dziecko z obrażeniami głowy zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Wejherowie. Policja prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w ruchu lądowym. Sprawcy może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja
Fot. Policja

W środę w Łebie na wyłączonym dla ruchu odcinku ul. Kościuszki, 49 letni mężczyzna z Jastrzębiej Góry, jadący Segway-em potrącił 4 letnią dziewczynkę z Kalisza. Dziecko przebywało pod opieką rodziców z którymi spacerowało deptakiem, gdy nagle z dużą siła wjechał w nie dwukołowy pojazd elektryczny. Na skutek uderzenia dziecko przewróciło się na ziemię, a pojazd przejechał po nim. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie. Z uwagi na podejrzenie poważnego urazu głowy dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Wejherowie. Mężczyzna został przesłuchany, a pojazd został zabezpieczony przez policjantów do badań. Kierowca był trzeźwy. Dziewczynka pozostała w szpitalu na obserwacji.

Policjanci z Łeby prowadzą  śledztwo  spowodowanie wypadku w ruchu lądowym. W trakcie śledztwa policjanci na podstawie opinii biegłych i przesłuchań świadków ustalą przebieg zdarzenia, oraz czy kierujący Segway-em nie naruszył innych przepisów ruchu drogowego. Sprawcy wypadku drogowego grozić może do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.