mat. prasowe

Brytyjski autobus, wzorowany na legendarnym londyńskim piętrusie, odwiedzi Gdynię w ramach kampanii GREAT Britain. We wtorek, 6 sierpnia zaparkuje w pobliżu fontanny na skwerze Kościuszki. 

mat. prasowe
mat. prasowe

Kampania ma promować brytyjskie firmy na zagranicznych rynkach, a także zachęcać do inwestowania na Wyspach. Anglicy liczą także na odwiedziny większej liczby turystów i osób, które zdecydują się studiować w Wielkiej Brytanii.

Piętrus, wzorowany na ikonie Londynu – modelu Routemaster, będzie stał w pobliżu fontanny od godz. 10.30 do 18.00. Po południu, w godz. 16.00-17.30, Centrum Nauki EXPERYMENT zaprezentuje przy nim pokazy naukowe. Od godz. 15.00 będzie można zrobić sobie zdjęcie na tle autobusu oraz towarzyszącego mu samochodu Mini Cooper.

Pojazd to nie tylko kwintesencja brytyjskiego designu motoryzacyjnego, ale również bardzo ekologiczny środek transportu. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii hybrydowej, łączącej olej napędowy z elektrycznością, wytwarza o 50% mniej dwutlenku węgla niż tradycyjny autobus z silnikiem diesla. Jest też w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Światową trasę autobus rozpoczął w maju 2013 r. z udziałem księcia Harry’ego i premiera Davida Camerona. W ciągu roku pojazd odwiedzi cztery kontynenty i 16 krajów. Na trasie są m.in.: Indie, Korea Południowa, Rosja oraz Europa Środkowo-Wschodnia, w tym Austria, Polska i Węgry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.