Rekordowa liczba zawodników wzięła udział w XIII Biegu Ulicznym św. Jakuba. 432 biegaczy w upalnych warunkach ścigało się na trasie wyznaczonej ulicami miasta. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Grycko z Władysławowa.

Agnieszka Gortel-Maciuk - Bieg Uliczny św. Jakuba

Zwycięzca finiszował z czasem 31,24 min., za co otrzymał puchar i nagrodę pieniężną 1200 zł. Drugi był Piotr Drwal (LKS Jantar Ustka – 31:32) a trzeci na mecie Radosław Dudycz (KS Team Run Gdańsk – 31:39).

Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła 36-letnia Agnieszka Gortel-Maciuk, która ukończyła bieg z czasem 35.42 min. Trasę pokonał także Witold Namyślak. Burmistrz Lęborka na metę dotarł w czasie 1 godziny, 9 minut i 20 sekund. Najstarszym biegaczem był się 71-letni Tomasz Marx z Gdańska.

Bieg Uliczny św. Jakuba to największa cykliczna impreza sportowa w mieście. Bieg jest przeprowadzany ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i liczy cztery okrążenia.