Fot. UM Lębork. Władze miasta zapoznały się już z wnioskiem mieszkańców.

274 mieszkańców podpisało się pod wnioskiem o budowę nowego mostu na rzece Łebie w północno-zachodniej części Lęborka. To pierwsza taka inicjatywa, której celem jest usprawnienie komunikacji w mieście.

Mieszkańcy Lęborka po raz pierwszy skorzystali z niedawno uchwalonej przez Radę Miasta możliwości zgłaszania projektów uchwał. Ponad 270 osób podpisało się pod wnioskiem budowy nowego mostu na rzecze Łebie, który łączyłby ul. Komuny Paryskiej z dzielnicą Nowy Świat (ul. Pionierów).

Fot. UM Lębork. Władze Lęborka zapoznały się już z wnioskiem mieszkańców.

Głównym argumentem przemawiającym za tym pomysłem jest bez wątpienia usprawnienie komunikacji w tych częściach miasta, a także odciążenie i tak już bardzo zatłoczonego centrum. Obecnie chcąc dojechać z osiedli domków jednorodzinnych na ul. Pionierów trzeba przejechać ul. Czołgistów i ul. Armii Krajowej, gdzie w godzinach szczytu ustawiają się kolejki samochodów i w znacznej części odbywa się ruch do Łeby.

Zbieranie podpisów pod wnioskiem trwało kilka tygodni. Całe przedsięwzięcie koordynował Stanisław Zieliński, mieszkaniec ul. Topolowej. Mieszkańcom udało się zebrać więcej podpisów niż wymagała tego procedura, co może świadczyć o istocie problemu.

Wniosek w sprawie budowy mostu został już złożony w lęborskim Ratuszu. Władze miasta pozytywnie odniosły się do tej idei podkreślając, że nie jest to pomysł nowy, a kilkakrotnie już podejmowany. Do tej pory kończyło się na rozmowach. Tym razem władze przymierzyły się do zebrania wstępnych informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.