fot. LCK Fregata

W pełni cyfrowy dźwięk, efekty na najwyższym poziomie oraz możliwość odtwarzania w najnowocześniejszym formacie Dolby 7:1 – to wszystko od końcówki lipca oferuje swoim widzom lęborskie kino „Fregata”.

fot. LCK Fregata
fot. LCK Fregata

Dzięki pozyskaniu dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej został zamontowany sprzęt gwarantujący dźwięk na najwyższym poziomie. Zakupiony został między innymi nowy procesor cyfrowy obsługujący najnowocześniejsze formaty dostępne obecnie na rynku.

– Po cyfryzacji obrazu, nadszedł czas na to, żeby dźwięk w naszym kinie dorównał do najwyższych światowych standardów – mówi Paweł Piwka, dyrektor Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”. – Mieliśmy w posiadaniu procesor nie odpowiadający standardom kina cyfrowego. Od teraz proponujemy naszym widzom dźwięk we wszystkich cyfrowych formatach Dolby, w tym w najnowocześniejszym Dolby 7:1. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego kina. Nowy dźwięk naprawdę wprowadza zupełnie nową jakość oglądania filmów w lęborskim kinie.

Oprócz procesora, czyli najważniejszego urządzenia przetwarzającego sygnał z projektora do wzmacniaczy, zakupione został dodatkowe głośniki efektowe na balkon kina oraz dodatkowy wzmacniacz. Koszt całej inwestycji wyniósł 27921 złotych. Wykonawcą była firma Kino Digital z Warszawy. Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansował inwestycję w 50 procentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.