Szukam pomocy  w nawiązaniu  kontaktów z rodzinami rybaków, czy indywidualnymi rybakami w celu nagrania i emisji wywiadu w ramach projektu teatralnego. Wywiady mogą mieć miejsce w terminach od 5-15 sierpnia 2013.

Jest możliwość, aby osoby które się zgodzą, wystąpiły na żywo w spektaklu mówiąc to co opracujemy po przeprowadzonych wywiadach. Publiczna prezentacja fragmentu podczas warsztatów teatru dokumentu Sopot non-fiction w ostatnich dniach sierpnia 2013 oraz w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 22 września 2013.

Zależy mi na różnych generacjach osób biorących udział – rodzina czyli starsze pokolenie, średnie i młodzi, tez młodzież lub indywidualni rybacy bez rodziny.

Ciekawym jest na ile sytuacja wyeliminowania rybołówstwa i zastąpienia tej części gospodarki innymi zajęciami zmieniła kształt społeczeństwa lokalnego w sferze materialnej ale i duchowej. Rybacy z tradycyjnych osad, którzy oficjalnie wskutek przełowienia wód lub innych powodów nie są już rybakami, zatem kim są?

Pokazanie portretu człowieka, który przez pokolenia zajmował się połowem, on, jego rodzina, grupa, osada, tożsamość zakorzeniona w pracy, psychice, kulturze.

Zycie środowisk rybackich ukształtowało pewien typ człowieka, jego styl życia, religię, mity i legendy. Czy eks- rybacy – dziś nie rybacy wyjęci ze swoich korzeni żyją wbrew naturze? Jeżeli nie wychodzą w morze, nie przechodzą bezpośredniej relacji współżycia z żywiołem i jego niebezpieczeństwami, to czy równolegle zanikają legendy i mity tej relacji?

A wiara – czy zostaje ciągle tak intensywna modlitwa, kiedy nie ma ryzyka przeżycia sztormu na morzu? Co się stało ze sferą doświadczeń niekoniecznie racjonalizowanych, które jednak, – jako percepcje zabarwione intuicyjnie lub emocjonalnie – zachowywały siłę oddziaływania wewnętrznego, tworzyły kręgosłup postawy obecny w dzisiejszym człowieku?

Zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o kontakt przez e-mail: kropkatheatre@gmail.com lub pod numerem telefonu:+48 505 285 405

_______________________________________________

Jolanta Juszkiewicz, twórca alternatywnych form teatralnych, absolwentka wydziału aktorskiego wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Sztuki Performatywne Uniwersytet w Sydney. Uczestnik międzynarodowych staży i warsztatów teatralnych w Indiach, Kanadzie, Norwegii, Australii, Hiszpanii, Danii, Izraelu.

Założycielka teatru Kropka Theatre w Sydney. Po wieloletnim procesie rozwoju w Australii od sześciu lat prezentuje repertuar w Europie i Azji w języku angielskim i polskim – m.in. w Albanii, Armenii, Belgii, Emiratach Zjednoczonych, Francji, Iranie, Izraelu, Kazachstanie, Kosowie, Luxemburgu, Macedonii, Nagornym Karabagkhu, Niemczech, Osetii Północnej (Kaukaz), Polsce, Rosji, Rumunii, Szkocji, Szwecji, Ukrainie.

Laureatka międzynarodowych nagród aktorskich, Grand Prix Festiwali Monodramów, nagradzana za działalność promującą kulturę przez autorytety polskich i australijskich instytucji kultury, dwukrotnie stypendystka Ministra Kultury (Waldemar Dąbrowski, Bogdan Zdrojewski), stypendystka Prezydent m.st. Warszawy (Hanny Gronkiewicz-Walz), Ambasador spotkań teatralnych Europe & Cies w Lyon, Francja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.