biblioteka.lebork.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku idzie z duchem czasu. Rozpoczęła się bowiem termomodernizacja budynku, a przy okazji remont wypożyczalni dla dorosłych. Biblioteka zyska całkiem nowy wygląd!

biblioteka.lebork.pl
biblioteka.lebork.pl

Do lęborskiej biblioteki już dotarły dwie ekipy budowlane montujące nowe okna i wymieniające całą instalację centralnego ogrzewania. Wszystko to za sprawą trwającej termomodernizacji budynku prowadzonej przez gminę w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oprócz tego przedsięwzięcia zmodernizowana zostanie również wypożyczalnia dla dorosłych mieszcząca się na parterze. Projekt nowej aranżacji przestrzeni przygotowała zaprzyjaźniona z placówką projektantka Karolina Główczewska. Otworzone zostaną pomieszczenia, do których czytelnicy dotychczas nie mieli dostępu. Są już wykonywane nowe regały, biurka, stoliki, trwają też zakupy innych drobnych sprzętów.

Celem modernizacji jest stworzenie przyjaznego klimatu sprzyjającego zarówno nauce jak i rozrywce. „Nowa” wypożyczalnia będzie oferowała wygodny, wolny dostęp do zbiorów i informacji oraz funkcjonalnie zaaranżowane miejsca do przeglądania i wypożyczania książek, korzystania z internetu, słuchania audiobooków, wypicia kawy.

Modernizacja będzie przebiegała etapami. Kolejny przewidywany na 2014 r. to modernizacja filii biblioteki przy ul. Kościuszki oraz doposażenie klubu w sprzęt nagłośnieniowy, dvd i ekran do prezentacji multimedialnych.

Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą z Programu Wieloletniego Kultura+Priorytet „Biblioteka+Infrastruktura Bibliotek”. Zastrzyk finansowy w wysokości 350 tys. złotych pozwoli na unowocześnienie lęborskiej biblioteki i podniesienie standardów pracy.

Otwarcie biblioteki w nowej odsłonie już we wrześniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.