Fot. GK

Na dobry pomysł wpadli dziennikarze z Radia Słupsk (redakcja Radia Koszalin), którzy poranne programy na żywo prowadzą w tramwaju na ulicy Nowobramskiej. Tramwaj – pomnik techniki – od lat stoi na deptaku bezużyteczny.

Gdy ponad dekadę temu słupscy społecznicy stawiali zabytkowy tramwaj na deptaku, nikt nie przypuszczał, że będzie on bezużyteczny. Na początku był tu bar, później punkt informacji turystycznej, znowu mała gastronomia, a nawet kwiaciarnia. Potem należący do miasta tramwaj został zamknięty i zaczął niszczeć. – Od niedawna tramwajem zarządza miejska spółka – Agencja Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska”. Jej szefowie chcą, by tramwaj znowu „ożył”.

Fot. GK
Fot. GK

– Zaproponowaliśmy, że będziemy w tramwaju co najmniej raz w tygodniu prowadzić audycje radiowe na żywo. Pomysł się spodobał, więc w każdy poniedziałek rano nadajemy stąd pasmo Radia Słupsk nadawane przez Polskie Radio Koszalin – wyjaśnia Andrzej Watemborski, kierownik redakcji Radia Koszalin w Słupsku.

Fot. GK
Fot. GK

Atrakcją poniedziałkowych poranków z radiem na żywo jest serwowane słuchaczom zdrowe śniadanie, które przygotowują znani kucharze. – To świetny pomysł, bo dzięki radiu znowu ożywiła się ulica Nowobramska, gdzie ciągle zamykane sa kolejne lokale, a przecież to ważny deptak w mieście – mówi pani Halina, mieszkanka słupskiej starówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.