fot. gk: Muzeum miałoby powstać w łebskim porcie

Łeba stara się o utworzenie Muzeum Morskiego. W nadmorskim kurorcie odbyło się spotkanie samorządowców i parlamentarzystów z wiceminister infrastruktury i dyrektorem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

fot. gk: Muzeum miałoby powstać w łebskim porcie

Mieszkańcy nadmorskiego kurortu starają się o utworzenie w Łebie Muzeum Morskiego. Jednym z rozwiązań jest otwarcie tu „morskiego” oddziału Muzeum w Lęborku. Drugi wariant to filia Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. – Muzeum Morskie w Łebie byłoby nie tylko ogromną atrakcją turystyczną, ale i placówką edukacyjną – podkreśla senator Kazimierz Kleina, który jest mieszkańcem Łeby. O możliwościach utworzenia takiej placówki  rozmawiali samorządowcy z Łeby z dyrektorem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W spotkaniu wzięła udział również wiceminister infrastruktury Anna Wypych-Namiotko.

 

 

Fot. GK: Kuter w Łebie na początku XX w.

Już kilka miesięcy temu Urząd Morski w Słupsku zadeklarował, że pod budowę muzeum przekaże działkę w łebskim porcie. Mają tam powstać pawilony wystawowe, do których może trafić  m.in. wrak. odkryty  na plaży w Łebie. Gdańskie muzeum mogłoby też przekazać eksponaty spoczywające w magazynach, np. części wraku średniowiecznej kogi hanzeatyckiej, wydobyte w porcie w Rowach.

Oto kilka fotografii sprzed stu lat ukazujących życie mieszkańców Łeby – także one mogłyby trafić do Muzeum Morskiego.

 

Fot. GK
Fot. GK
Fot. GK
Fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.