fot. Morski Oddział SG

Domową fabrykę spirytusu zlikwidowali w powiecie bytowskim funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdańska. Na miejscu zabezpieczyli linię produkcyjną do oczyszczania spirytusu technicznego, prawie dwa tysiące litrów alkoholu i 120 kg krajanki tytoniowej. Wartość zatrzymanego towaru i sprzętu szacuje się na prawie ćwierć miliona złotych.

fot. Morski Oddział SG
fot. Morski Oddział SG

Chałupniczo zorganizowana linia technologiczna funkcjonowała na terenie jednej z posesji w powiecie bytowskim. Jak ustalili strażnicy graniczni, spirytus techniczny sprowadzano w hurtowych ilościach z woj.  łódzkiego. Przy wykorzystaniu specjalnych pomp i filtrów alkohol był oczyszczany i rozlewany do pięciolitrowych plastikowych pojemników. Tak przygotowany trafiał do sprzedaży na terenie woj. pomorskiego.

Na miejscu strażnicy graniczni zastali 36-letniego właściciela rozlewni, który butelki ze spirytusem akurat ładował do samochodu. Do rozwiezienia przygotowanych już było ponad tysiąc litrów alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie dwa tysiące litrów alkoholu, 120 kg krajanki tytoniowej, pompy, filtry, cztery plastikowe zbiorniki o pojemności 1000 litrów każdy, prawie 200 plastikowych pięciolitrowych butelek i blisko 8 tysięcy nakrętek. Łączną wartość towaru i sprzętu szacuje się na ok. 240 tys. złotych.

Za nielegalny wyrób napojów spirytusowych i wprowadzanie ich do obrotu 36-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli ekspertyza wykaże, że wytworzony tym sposobem alkohol zagrażaÅ ‚ zdrowiu i życiu ludzi, mężczyźnie mogą zostać postawione dodatkowe zarzuty.

[youtube_sc url=http://youtu.be/zZEuitVScWA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.