Fot. Policja

Prokuratura rejonowa w Miastku w powiecie bytowskim oskarżyła 26 osób o handel i posiadanie narkotyków. Przestępcom grozi do 12-tu lat więzienia. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Śledztwo w sprawie największej w historii miasteckiej prokuratury afery narkotykowej rozpoczęło się w noc sylwestrową. Policjanci z Miastka zatrzymali do kontroli drogowej 27-letnią kobietę, którą podejrzewali o handel narkotykami. Podejrzenia szybko się potwierdziły, ponieważ w jej samochodzie znaleziono kilkadziesiąt gramów amfetaminy. Następnego dnia policjanci zatrzymali wspólniczkę kobiety, 37-letnią miastczankę. Był to jednak dopiero początek fali aresztowań.

– W toku śledztwa ustaliliśmy osoby, które kupowały amfetaminę. Przeszukaliśmy  kilkadziesiąt mieszkań i różnego rodzaju lokali w poszukiwaniu narkotyków – mówi mł.asp. Michał Gawroński,  rzecznik prasowy policji w Bytowie.

Funkcjonariusze z Miastka zatrzymali łącznie 26 osób. Dwie kobiety, które zajmowały się handlem narkotykami, wprowadziły do obiegu co najmniej 500 gramów amfetaminy. Wiadomo, że rozprowadzały narkotyki w mieszkaniach, barach, na targowiskach, a także w salonie fryzjerskim należącym do jednej z nich. 24-rem pozostałym oskarżonym w wieku od 20 do 40 lat postawiono zarzuty posiadania narkotyków.

Mimo, że dwóm głównym oskarżonym grozi do 12 lat więzienia, kobiety bardziej niż wymiaru sprawiedliwości obawiają się jednak osób, które zaopatrywały je w narkotyki. Mimo kilkumiesięcznego aresztu żadna z kobiet nie ujawniła skąd brały amfetaminę.

– Gdy przestępca w toku śledztwa ujawnia wszystkie szczegóły  swojej działalności sąd ma możliwość złagodzić karę. Mam nadzieję, że w tym przypadku tak się nie stanie i obie oskarżone spędza wiele lat w więzieniu – mówi Krzysztof Młynarczyk, prokurator rejonowy w Miastku.

Chociaż akt oskarżenia w sprawie narkotyków trafił już do miasteckiego sądu, proces nie będzie mógł się tu toczyć. W miasteckim sądzie nie ma bowiem odpowiednio dużej sali, która pomieściłaby tak wielu oskarżonych. Proces prawdopodobnie  rozpocznie się w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.