Fot. Łukasz Kamiński

 Prezydent Bronisław Komorowski przyjechał dziś na Kaszuby. Odwiedził  Chojnice i spotkał się z samorządowcami powiatów chojnickiego i człuchowskiego. „Także w Chojnicach Polska pięknieje w oczach” – powiedział prezydent.

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się na rynku z mieszkańcami Chojnic. W swoim wystąpieniu przypomniał, że w mieście był trzy lata temu podczas kampanii wyborczej. – Tutaj na rynku w Chojnicach poczułem, że wygrywam, (…) gdy zobaczyłem rynek pełen ludzi, którzy czekali na mnie, to poczułem, że jest atmosfera, która sprzyja zwycięstwu – powiedział.

Fot. Łukasz Kamiński
Fot. Łukasz Kamiński

 – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wtedy na mnie czekali, swoim zachowaniem dodali mi sił i skrzydeł – mówił. Prezydent podziękował „wszystkim, którzy trzy lata temu na niego głosowali”. Podziękował też tym wszystkim, którzy „dziś obdarzają go zaufaniem”.

Zwrócił uwagę, że „wszędzie widzi, także w Chojnicach, zmiany na lepsze – Polska pięknieje w naszych oczach”. „Jesteśmy coraz bardziej, to nie znaczy, że we wszystkich aspektach, zadowoleni z własnego życia, cenimy sobie własne dokonania i osiągnięcia w wyniku ciężkiej często pracy, cenimy w coraz większym stopniu osiągnięcia własnego miasta, gminy czy powiatu – powiedział.

 Przyznał, że Bory Tucholskie, dla niego i jego żony to niesłychanie ważne miejsce. – Bo w zasadzie tutaj się zaręczyliśmy i przyjazd do Chojnic w czasie kampanii wyborczej to był taki moment dotknięcia miejsca, gdzie człowiek czuje samo dobro – powiedział. Za to wyznanie prezydent otrzymał burzliwe oklaski.

 Po spotkaniu z mieszkańcami Komorowski rozmawiał, bez udziału mediów, z samorządowcami z powiatów: chojnickiego i człuchowskiego. W czasie spaceru po parku 1000-lecia w Chojnicach prezydent przekazał chojniczanom ławeczkę. „Ławka prezydenta”, bo taką otrzymała nazwę, jest drewniana na metalowym stelażu.

 Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, witając prezydenta, zaznaczył, że jest to wizyta historyczna, bo ostatnim urzędującym prezydentem, który odwiedził Chojnice, był w 1933 roku Ignacy Mościcki.

 Z Chojnic Bronisław Komorowski pojechał do Okonka (Wielkopolskie) oraz do w Wałcza (Zachodniopomorskie).

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.