Lekarz na dyżurze miał pół promila alkoholu. Przyczyną leki?

26 czerwca 2013r. | Drukuj

Pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał lekarz, który we wtorek przyjmował pacjentów na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Lęborku. Ten wynik tłumaczy zastosowaniem leku na zapalenie dziąseł.

fot. archiwum

fot. archiwum

Alkohol od lekarza pełniącego dyżur na lęborskim SOR-ze wyczuł jeden z pacjentów przez niego badanych. Natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, przebadali lekarza alkotestem, który wykazał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Lekarz, którego dotyczy doniesienie, złożył potwierdzone na piśmie oświadczenie, że zaprzecza spożyciu alkoholu, a poziom w wydychanym powietrzu wynikał z zastosowania przymoczek z Dentoseptu stosowanego w związku z zapaleniem dziąseł.

25 czerwca po godzinie 10.00 medyk stawił się na SOR i poprosił o badanie krwi na obecność alkoholu. Jak twierdzi Damian Sendrowski, naczelny lekarz lęborskiego szpitala, wynik mieścił się w granicach normy.

Ostateczne potwierdzenie faktu spożycia alkoholu należy do uprawnionych organów publicznych, to znaczy policji i ewentualnie prokuratury. Proszę nie ferować ostatecznych wyroków przed podaniem ostatecznych ustaleń-mówi Sendrowski.

Podczas dyżuru lekarz skonsultował około 20-stu pacjentów. W związku z zaistniałą sytuacją wczoraj w trybie natychmiastowym została z nim rozwiązana umowa cywilno-prawna na dyżury w SP SZOZ w Lęborku. Do czasu wyjaśnienia sprawy nie może wykonywać świadczeń medycznych. Lekarz posiadał specjalizację pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej i wieloletni staż pracy. Oprócz dyżurów nie wykonywał innych świadczeń w SP SZOZ w Lęborku.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze