fot. archiwum

NFZ ogłosiło wyniki konkursu na świadczenie usług ambulatoryjnych. Według nich wiele trójmiejskich poradni specjalistycznych nie zostanie zakontraktowanych. Tysiące pacjentów pozostanie bez opieki? 

fot. archiwum
fot. archiwum

14 czerwca Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił wyniki konkursu w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wskutek czego z rynku usług medycznych wyeliminowanych zostało  wiele doświadczonych  podmiotów medycznych.  Zmniejszono też liczbę poradni specjalistycznych. W związku z tym od 1 lipca 2013 r. tysiące mieszkańców województwa pomorskiego będzie miało utrudniony dostęp do ww. świadczeń m.in. do badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Do dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ  kierowana jest duża ilość pism od zaniepokojonych obecną sytuacją osób. Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski w swoim liście napisał …Z informacji uzyskanych z jednostek samorządu terytorialnego i mediów wynika, że wskutek rozstrzygniętego konkursu ofert w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wyeliminowano z rynku usług medycznych wiele doświadczonych i renomowanych podmiotów medycznych oraz zmniejszyła się liczba poradni specjalistycznych. […]W mojej opinii, obecna sytuacja stanowi realne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców województwa pomorskiego…”.

Decyzja podjęta przez NFZ spotkała się z bardzo negatywnym przyjęciem. Do działań mających na celu nie dopuszczenie do jej wprowadzenia w życie dołączyły się organizacje promujące zdrowie oraz sami mieszkańcy Trójmiasta których sprawa dotyczy, a którzy obawiają się, że zostaną pozostawieni bez prawidłowej opieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.