KPP Lębork-archiwum

Pomorska policja zatrzymała dwóch funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słupska. Mężczyźni podejrzewani są o przyjmowanie łapówek od przedsiębiorców w zamian za informacje o miejscu i czasie drogowych kontroli. Podejrzanym grozi do ośmiu lat wiezienia.

KPP Lębork-archiwum
fot. KPP – archiwum

Śledztwo w sprawie nieuczciwych funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego było prowadzone już od kilku miesięcy. Jako, że siedziba słupskiego oddziału ITD mieści się w komendzie miejskiej  policji, wszystkie czynności w tej sprawie prowadzili gdańscy policjanci. Gdy zebrane przez funkcjonariuszy dowody korupcji okazały się wystarczająco mocne policjanci zatrzymali czasie pełnienia służby dwóch funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słupska. Razem z nieuczciwymi pracownikami ITD zatrzymana została także kobieta, która pośredniczyła i pomagała w przyjmowaniu łapówek.

– Dwóm funkcjonariuszom ITD postawiliśmy zarzuty przyjmowania łapówek. Zatrzymanej kobiecie zarzut pomagania w tym procederze – mówi Jacek Korycki, rzecznik prokuratury okręgowej w Słupsku.

Wiadomo, że nieuczciwi funkcjonariusze ITD  przyjmowali łapówki od prywatnych przedsiębiorców co najmniej od 14 sierpnia 2012 roku do chwili zatrzymania przez policję. Nieoficjalnie wiadomo, że funkcjonariusze ITD informowali właścicieli firm transportowych o miejscach i czasie kontroli drogowych. Za co przyjmowali pieniądze i różnego rodzaju prezenty. Słupska prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie dwóch funkcjonariuszy ITD.

– Dwaj funkcjonariusze nie przyznają się do winy. Kobieta przyznała się do popełnianych przestępstw i złożyła obszerne wyjaśnienia. Całej trójce grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Kobieta, która w procederze jedynie pomagała i złożyła obszerne wyjaśnienia może jednak liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary – wyjaśnia Jacek Korycki.

Sprawy zatrzymania nieuczciwych funkcjonariuszy ITD ze Słupska nie chcą komentować ich gdańscy przełożeni. Wiadomo jednak, że funkcjonariusze gdańskiego oddziału ITD wiedzieli o toczącym postępowaniu i współpracowali w tej sprawie z policją.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=qVAxgt8ubtM]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.