Pracownicy słupskiej ITD podejrzani o korupcję

14 czerwca 2013r. | Drukuj

Pomorska policja zatrzymała dwóch funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słupska. Mężczyźni podejrzewani są o przyjmowanie łapówek od przedsiębiorców w zamian za informacje o miejscu i czasie drogowych kontroli. Podejrzanym grozi do ośmiu lat wiezienia.

KPP Lębork-archiwum

fot. KPP – archiwum

Śledztwo w sprawie nieuczciwych funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego było prowadzone już od kilku miesięcy. Jako, że siedziba słupskiego oddziału ITD mieści się w komendzie miejskiej  policji, wszystkie czynności w tej sprawie prowadzili gdańscy policjanci. Gdy zebrane przez funkcjonariuszy dowody korupcji okazały się wystarczająco mocne policjanci zatrzymali czasie pełnienia służby dwóch funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słupska. Razem z nieuczciwymi pracownikami ITD zatrzymana została także kobieta, która pośredniczyła i pomagała w przyjmowaniu łapówek.

– Dwóm funkcjonariuszom ITD postawiliśmy zarzuty przyjmowania łapówek. Zatrzymanej kobiecie zarzut pomagania w tym procederze – mówi Jacek Korycki, rzecznik prokuratury okręgowej w Słupsku.

Wiadomo, że nieuczciwi funkcjonariusze ITD  przyjmowali łapówki od prywatnych przedsiębiorców co najmniej od 14 sierpnia 2012 roku do chwili zatrzymania przez policję. Nieoficjalnie wiadomo, że funkcjonariusze ITD informowali właścicieli firm transportowych o miejscach i czasie kontroli drogowych. Za co przyjmowali pieniądze i różnego rodzaju prezenty. Słupska prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie dwóch funkcjonariuszy ITD.

– Dwaj funkcjonariusze nie przyznają się do winy. Kobieta przyznała się do popełnianych przestępstw i złożyła obszerne wyjaśnienia. Całej trójce grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Kobieta, która w procederze jedynie pomagała i złożyła obszerne wyjaśnienia może jednak liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary – wyjaśnia Jacek Korycki.

Sprawy zatrzymania nieuczciwych funkcjonariuszy ITD ze Słupska nie chcą komentować ich gdańscy przełożeni. Wiadomo jednak, że funkcjonariusze gdańskiego oddziału ITD wiedzieli o toczącym postępowaniu i współpracowali w tej sprawie z policją.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=qVAxgt8ubtM]


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze