fot. KPP Słupsk

Słupscy policjanci wspólnie z francuską żandarmerią zatrzymali szajkę złodziei, którzy okradali salony optyczne w całej Francji. Wartość skradzionych okularów i przyrządów optycznych przekracza milion euro.

fot. KPP Słupsk
fot. KPP Słupsk

Trzej przestępcy w wieku 34 lat każdy wyspecjalizowali się we włamaniach do salonów optycznych. Wszystkie kradzieże miały miejsce na terenie Francji. Tamtejsza żandarmeria podejrzewała, że sprawcami kradzieży mogą być Polacy – mieszkańcy w województwa pomorskiego.

– Jako, że sprawa miała charakter międzynarodowy polscy i francuscy policjanci spotkali się w Hadze, aby wspólnie ustalić jak prowadzić dalsze śledztwo. Wymieniliśmy się wszystkimi zdobytymi materiałami i  rozpoczęliśmy żmudne działania operacyjne – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Po trwającym kilka miesięcy śledztwie francuskim i polskim policjantom udało się rozpracować szajkę włamywaczy. Francuscy żandarmi zatrzymali na terenie swojego kraju dwóch przestępców. Trzeciego aresztowała słupska policja.

W mieszkaniu należącym do 34-letniego mężczyzny  śledczy zabezpieczyli dokumentację świadczącą o dokonaniu włamań, laptopy, telefony komórkowe, a przede wszystkim ponad 400 opraw do okularów oraz specjalistyczne narzędzia i maszyny optyczne służące do produkcji soczewek. Jak szacują policjanci łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów to kwota co najmniej 300 tysięcy złotych.

– Ustaliliśmy, że od stycznia 2012 roku przestępcy okradli co najmniej 14 salonów optycznych i magazynów na terenie całej Francji. Ich łupem padły oprawki, soczewki i specjalistyczny sprzęt optyczny warty ponad milion euro – informuje podkom. Robert Czerwiński.

Trzej zatrzymani przestępcy są mieszkańcami powiatu słupskiego. Wszyscy staną przed francuskim sądem. Wiadomo już bowiem, że tamtejszy wymiar sprawiedliwości wystąpi o ekstradycję zatrzymanego w Polsce włamywacza. Policja nie wyklucza kolejnych aresztowań w tej sprawie.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=Vzom05g2wS0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.