Kradli we Francji na potęgę. Łup wart ponad milion euro

12 czerwca 2013r. | Drukuj

Słupscy policjanci wspólnie z francuską żandarmerią zatrzymali szajkę złodziei, którzy okradali salony optyczne w całej Francji. Wartość skradzionych okularów i przyrządów optycznych przekracza milion euro.

fot. KPP Słupsk

fot. KPP Słupsk

Trzej przestępcy w wieku 34 lat każdy wyspecjalizowali się we włamaniach do salonów optycznych. Wszystkie kradzieże miały miejsce na terenie Francji. Tamtejsza żandarmeria podejrzewała, że sprawcami kradzieży mogą być Polacy – mieszkańcy w województwa pomorskiego.

– Jako, że sprawa miała charakter międzynarodowy polscy i francuscy policjanci spotkali się w Hadze, aby wspólnie ustalić jak prowadzić dalsze śledztwo. Wymieniliśmy się wszystkimi zdobytymi materiałami i  rozpoczęliśmy żmudne działania operacyjne – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Po trwającym kilka miesięcy śledztwie francuskim i polskim policjantom udało się rozpracować szajkę włamywaczy. Francuscy żandarmi zatrzymali na terenie swojego kraju dwóch przestępców. Trzeciego aresztowała słupska policja.

W mieszkaniu należącym do 34-letniego mężczyzny  śledczy zabezpieczyli dokumentację świadczącą o dokonaniu włamań, laptopy, telefony komórkowe, a przede wszystkim ponad 400 opraw do okularów oraz specjalistyczne narzędzia i maszyny optyczne służące do produkcji soczewek. Jak szacują policjanci łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów to kwota co najmniej 300 tysięcy złotych.

– Ustaliliśmy, że od stycznia 2012 roku przestępcy okradli co najmniej 14 salonów optycznych i magazynów na terenie całej Francji. Ich łupem padły oprawki, soczewki i specjalistyczny sprzęt optyczny warty ponad milion euro – informuje podkom. Robert Czerwiński.

Trzej zatrzymani przestępcy są mieszkańcami powiatu słupskiego. Wszyscy staną przed francuskim sądem. Wiadomo już bowiem, że tamtejszy wymiar sprawiedliwości wystąpi o ekstradycję zatrzymanego w Polsce włamywacza. Policja nie wyklucza kolejnych aresztowań w tej sprawie.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=Vzom05g2wS0]


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze