mat. prasowe

Jesteś odpowiedzialny? Pragniesz pomagać realnie i zmieniać swoje otoczenie? Potrafisz pracować w grupie i organizować pracę swoją i innych osób? Stowarzyszenie Wiosna, organizator projektu SZLACHETNA PACZKA ma dla Ciebie wyjątkową propozycję. Zostań liderem i zaangażuj się w mądrą pomoc, zdobywając przy okazji cenne doświadczenie.

mat. prasowe
mat. prasowe

– Szukamy 540 liderów w całej Polsce, w tym jeszcze minimum dziewięciu w województwie pomorskim– mówi Dominik Makurat, koordynator wojewódzki ds. promocji projektu SZLACHETNA PACZKA. – W tym roku chcemy dotrzeć do większej ilości osób potrzebujących mądrej pomocy. W tym celu poszukujemy liderów z następujących rejonów: Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Dolny, Koleczkowo (Gmina Szemud), Gmina Lubichowo, Kwidzyn, Człuchów, Wejherowo, Borowo i Malbork. Nie wykluczamy także osób z innych lokalizacji – dodaje.

Lider Szlachetnej Paczki buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie.

– Poszukujemy ludzi, którzy mają w sobie chęć pomagania. Biorą odpowiedzialność za swoje działania i ich owoce. Nie ma dla Nich rzeczy niemożliwych. Są bardzo dobrze zorganizowani i komunikatywni – lubią pracować z ludźmi – mówi Izabela Manuszewska, koordynator wojewódzki projektu SZLACHETNA PACZKA.

Aby zostać liderem, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i do 20 czerwca wypełnić zgłoszenie. Później z kandydatami skontaktują się koordynatorzy projektu umawiając się na rozmowę, podczas której obie strony mogą się lepiej poznać.

mat. prasowe
mat. prasowe

W tym roku odbywa się XIII edycja projektu SZLACHETNA PACZKA. Tylko w 2012 roku dotarła ona do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Aktualności związane z akcją Szlachetna Paczka dostępne są na Facebookowym profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.