fot. YouTube

Do niecodziennej interwencji policji doszło w niedzielę w Gdyni. Funkcjonariusze wezwani przez innych plażowiczów starali się wyprowadzić z plaży dziwnie zachowującego się mężczyznę. W krótkim czasie stali się pośmiewiskiem dla sporej grupy młodych ludzi na plaży.

fot. YouTube
fot. YouTube

W niedzielę w godzinach popołudniowych zaniepokojeni plażowicze, zawiadomili policję o dziwnie zachowującym się mężczyźnie. Na miejsce skierowano patrol, który starał się wyprowadzić go z plaży.

– Policjanci na miejscu nie wyczuli woni alkoholu od mężczyzny, natomiast ich uwagę zwróciły inne niecodzienne objawy takie jak chaotyczne wypowiedzi czy nieskoordynowane ruchy rąk i nóg – tłumaczy policja.

Interweniujących funkcjonariuszy szybko otoczył tłum gapiów, wśród których znajdowało się wiele młodych osób, niewybrednie żartujących sobie z policjantów. Na opublikowanym w Internecie filmie słychać wyzwiska, widać pozowanie do wspólnego zdjęcia z obezwładniającymi mężczyznę policjantami czy zachowanie sugerujące palenie przy nich marihuany.

Sytuacja stała się na tyle poważna, że zdecydowano o wezwaniu wsparcia. Jak okazało się już po interwencji, zatrzymany chłopak był niepełnosprawny umysłowo. Policjanci mając takie podejrzenia już podczas zatrzymania, nie zdecydowali się zastosować innych środków przymusu poza obezwładnieniem. Teraz przyjrzą się zachowaniu gapiów.

– Policjanci zabezpieczyli nagranie opublikowane w sieci, na tej podstawie będą wyjaśniać, czy niektóre osoby zarejestrowane na nagraniu nie dopuściły się naruszenia prawa. W takim wypadku, wobec sprawców zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne – zapowiadają policjanci.

[youtube_sc url=http://youtu.be/becGypCOvW0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.