fot. Dariusz Proniewicz/RMF FM

Jeszcze przed zimą czworonożni mieszkańcy schroniska dla bezdomnych zwierząt Ciapkowo wprowadzą się do nowego, ocieplanego pawilonu. Trwa modernizacja obiektu przy ul. Małokackiej.

fot. Dariusz Proniewicz/RMF FM
fot. Dariusz Proniewicz/RMF FM

-W Ciapkowie na co dzień mieszka 280 psów i 150 kotów. Każdy z nich marzy, by znaleźć właściciela. Jednak zanim się to stanie, zwierzęta z pewnością ucieszą się z poprawy warunków ich obecnego schronienia. A zmieni się sporo! – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Rozpoczęły się prace modernizacyjne schroniska. Rozebrano już dotychczasowe boksy, które czasy świetności miały już dawno za sobą. W ich miejsce powstanie duży, murowany i ocieplany pawilon dla stu zwierząt – cieszy się Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska, które na zlecenie Gminy Gdynia prowadzi stowarzyszenie OTOZ Animals. Znajdą się tam specjalne, osobne pomieszczenia dla psów chorych, starszych, ale też szczeniąt. Do każdego z powstających w budynku przestrzennych boksów przylegać będzie zewnętrzny wybieg – zapowiada pani Katarzyna.

Prace, które wykonuje firma Ecozet, potrwają do końca października. Koszt modernizacji -1,5 miliona złotych – pokryje Miasto Gdynia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.