fot. Otwarcie Filharmonii Kaszubskiej/WCK/facebook

Uroczyste otwarcie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie nastąpiło 17 maja i potrwa jeszcze do wtorku 21 maja. Uroczystość pierwszego dnia poprowadzili Jolanta Rożyńska, dyrektor WCK oraz Bogdan Tokłowicz, wiceprezydent Wejherowa.

fot. Otwarcie Filharmonii Kaszubskiej/WCK/facebook
fot. Otwarcie Filharmonii Kaszubskiej/WCK/facebook

– Idea budowy nowego wielofunkcyjnego Centrum Kultury narodziła się podczas konsultacji społecznych w trakcie opracowywania Strategii Rozwoju Miasta na lata 2007 – 2012. Poza własnymi środkami finansowymi, konkretną pomoc otrzymaliśmy ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013 – podkreślał podczas uroczystości Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. Uroczystość otwarcia uświetnił koncert „Filharmonia Dowcipu w komplecie” Waldemara Malickiego pod dyrekcją Bernarda Chmielarza.

Na kolejne dni zaplanowano nowe wydarzenia. 20 maja o godz. 18 pokaz filmu „Oszukane” w reżyserii Marcina Solarza oficjalnie zainauguruje działalność kina. Podczas „wodowania kina” odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

21 maja o godz. 14.00 odbędzie się konferencja poświęcona tematyce inżynierii morskiej w ramach projektu „Inżynieria morska polskiego i niemieckiego wybrzeża Bałtyku”, dofinansowanego przez Fundację Polsko – Niemiecką, a o godz. 16 – otwarcie galerii wystawienniczej – wystawa poplenerowa malarstwa marynistycznego „Nadmorskie Spotkania Twórcze Białogóra 2012”, wystawa fotografii pn. „Latarnie morskie polskiego wybrzeża” autorstwa Bogumiły Piazza – Składanowskiej i Stanisława Skałdanowskiego.

Wejherowskie Centrum Kultury zapowiada już następne wydarzenia:

KABARETY:

24 maja (piątek), godzina 19.00 – Kabaret LIMO

Bilety: 35 zł (wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane)

5 lipca (piątek), godzina 19.00 – Kabaret HRABI w programie „Gdy powiesz TAK”

Bilety: 50 zł do nabycia na stronie WCK, telefonicznie pod nr 795-453-133 lub bezpośrednio w kasach (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00)

KONCERTY:

25 maja – Dzień Jakuba i koncert grupy VARIUS MANX.

Impreza rozpocznie się o godz. 19.00 . W programie: Zespół „”Cocaine” (covery). Odegranie hejnału Wejherowa w wykonaniu trębaczy. Część oficjalna – ręczenie nagród Prezydenta Miasta. Zespół „Spenner & Biba” (pop-rock). Gość urodzinowy – koncert zespołu „Varius Manx” (rock). Pokaz laserowy z muzyką elektroniczną „Soundwalker”. 24.00 Zakończenie imprezy

2 czerwca – Renata Przemyk „The Best Of”

Bilety: 35 zł do nabycia na stronie WCK, telefonicznie pod nr 795-453-133 lub bezpośrednio w kasach (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00)

SPEKTAKLE:

Przedstawienie dla dzieci „Trzy świnki” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. 29 maja, godzina 9.00 i 11.00

Bilety: 12 zł (pojedyncze) / 10 zł (grupowe) do nabycia na stronie WCK, telefonicznie pod nr 795-453-133 lub bezpośrednio w kasach (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00)

„Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” – widowisko baletowe z elementami tańca współczesnego dla dzieci. 2 czerwca, godzina 11.00 5, 13 i 19 czerwca, godzina 10.00

Bilety: 8 zł do nabycia na stronie WCK, telefonicznie pod nr 795-453-133 lub bezpośrednio w kasach (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00)

Spektakl „KOMEDIA”, reż. Adam Ferency. 20 czerwca, godzina 19.00

Bilety: 30 zł do nabycia na stronie WCK, telefonicznie pod nr 795-453-133 lub bezpośrednio w kasach (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00)

WYSTAWY:

Otwarcie wystawy „Chopinowi – Duda-Gracz”. 7 czerwca, godzina 18.00, wstęp wolny

8 czerwca – 31 sierpnia – bilety 5 zł

Filharmonia Kaszubska została wybudowana u zbiegu ulic Sobieskiego i Dworcowej, w miejscu gdzie mieścił się stary budynek Wejherowskiego Centrum Kultury. Powstała nowoczesna wielofunkcyjna sala na prawie 400 osób o funkcji koncertowej, kinowej, teatralnej, widowiskowej i audytoryjnej. W drugim module znalazł się dom kultury z bogatym zapleczem programowym dla dzieci i młodzieży, z pomieszczeniami przeznaczonymi na działalność sekcji artystycznych, pracowni i kół zainteresowań, na który składa się: sala prób orkiestry oraz nauki gry na instrumentach, sala prób chóru, nauki śpiewu i rytmiki, sala prób teatru, kabaretu, monodramu, sala prób baletu, nauki tańca towarzyskiego, teatru tańca, jogi, pracownia gier – gry planszowe, szachy, brydż, baśka, filateliści, pracownia rysunku, malarstwa, grafiki i linorytu, pracownia rzeźby i tkaniny, pracownia ceramiki, pracownia fotograficzna, pracownia animacji filmowej i grafiki komputerowej, a także studio nagrań. W podziemiu znajduje się kameralna sala kinowa na 38 miejsc, pełniąca funkcję kina studyjnego z możliwością prezentacji tematycznych bloków filmowych.

 Galeria

fot. Wejherowskie Centrum Kultury/facebook

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.