fot. eduscience.pl

24 i 25 maja w Lęborku odbędzie się Festiwal Nauki EDUSCIENCE organizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy i Urząd Miejski w Lęborku.

fot. eduscience.pl
fot. eduscience.pl

W pierwszym dniu Festiwalu tj. 24 maja w Gimnazjum nr 1 w Lęborku uczniowie uczestniczący w projekcie Eduscience wezmą udział w warsztatach naukowych na terenie swojej szkoły. W tym samym dniu o godz. 13 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbędzie się wykład skierowany do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „EDUSCIENCE jako przykład dobrych praktyk cyfrowej szkoły”. Wykład poprowadzi  Colin Rose – brytyjski ekspert w dziedzinie edukacji i metod efektywnego uczenia się, publicysta, trener, wykładowca. Twórca przyśpieszonego systemu uczenia się języka angielskiego.

25 maja (sobota) w godz. 10-16 na boisku „Orlik” przy Pl. Piastowskim odbędzie się ogólnodostępna plenerowa impreza Festiwal Nauki EDUSCIENCE. Będzie to niepowtarzalna okazja nauki poprzez zabawę i eksperymenty. Uczestnicy w tematycznych namiotach i na scenie zapoznają się z zagadnieniami związanymi z matematyką, fizyką, chemią, geografią i biologią.

Atrakcją Festiwalu Nauki EDUSCIENCE będą występy lokalnych artystów tj. grup tanecznych „Pink” i „Fever” z Powiatowego Ogniska Artystycznego, grupy Perkusyjna „Tremolo” z LCK Fregata i zespołu Mayoness.

Konkursy, zabawy, malowanie twarzy dla najmłodszych uczestników imprezy przygotuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.