fot. KPP Lębork

Policjanci z Lęborka poszukują kierowcy ciężarówki scania, który poprzez niewłaściwie zabezpieczony ładunek mógł doprowadzić do śmiertelnego wypadku na drodze W214 z Lęborka do Cewic.

fot. KPP Lębork
fot. KPP Lębork

Policjanci z Lęborka poszukują kierowcy samochodu ciężarowego scania o nr rej. GSL26WL, który 9 mają przewożąc bale drewna, omal nie doprowadził do poważnego wypadku drogowego. Kierowca scani prawdopodobnie nieprawidłowo zabezpieczył przewożony ładunek i w trakcie jazdy drogą W214 w miejscowości Rybki jedna z dużych bali drewna spadła z naczepy i omal nie uderzyła w jadący z przeciwka samochód osobowy. Całe zdarzenie przypadkowo nagrał kierowca osobówki, w kierunku której leciała rozpędzona kłoda drewna i minęła jego samochód o kilka centymetrów. Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie zauważył co się stało i pojechał dalej bez zatrzymywania.

Trwają wzmożone czynności policji zmierzające do ustalenia kierowcy scani, który odpowie zgodnie z Kodeksem Prawo o Ruchu Drogowym za nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku, sprawa trafi do sądu, a kierowcy grozi do 5000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.