KPP Lębork

Lęborscy kryminalni zatrzymali trzech włamywaczy, podejrzanych o włamanie i kradzież mienia o wartości ponad 11 tys. złotych z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Policjanci zatrzymali również pasera, który oprócz skradzionych w GOK-u rzeczy miał również domową „hodowlę” marihuany.

KPP Lębork
KPP Lębork

Kryminalni z lęborskiej komendy ustalili i zatrzymali w środę trzech mężczyzn z terenu Lęborka i gminy Nowa Wieś Lęborska, którzy pod koniec grudnia ubiegłego roku włamali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi, skąd ukradli sprzęt RTV m.in. tv 55”, 4 kolumny głośnikowe, odtwarzacz dvd i amplituner o łącznej wartości ponad 11 tys. złotych. Skradzione podczas włamania mienie zatrzymani mężczyźni sprzedali za 1500 zł innemu mężczyźnie. Kryminalni ustalili pasera i w czwartek zatrzymali również jego. W trakcie przeszukania jego mieszkania oprócz skradzionego z GOK-u sprzętu policjanci znaleźli domową „hodowlę” kilkucentymetrowych krzaczków marihuany i woreczek z suszem roślinnym, który po przebadaniu na testerze okazał się również marihuaną. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi, a wszyscy zatrzymani zostali wczoraj przesłuchani.

Trzech mężczyzn, którzy ukradli z GOK-u sprzęt RTV usłyszało już zarzuty kradzieży z włamaniem za co może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Paserowi natomiast za posiadanie „hodowli” oraz kradzionych rzeczy grozi nawet do 5 lat za kratkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.